Snapdragon 410 najpopularniejszym procesorem na świecie

Nowości od Qualcomma - Snapdragon 425

Według analityków z DeviceAtlas, w II kwartale 2017 roku najczęściej używanym procesorem był układ Snapdragon 410. Zaraz po nim na liście najpopularniejszych chipsetów w okresie kwiecień-czerwiec 2017 uplasowały się chipsety A7 i A9 duo Apple’a.

Raport DeviceAtlas jest obszerny – zawarto w nim nie tylko informacje na temat procesorów, ale i na przykład pamięci RAM i Dual SIM. Według analiz, najpopularniejszymi chipsetami w urządzeniach z Androidem są procesory Qualcommu. Producent z San Diego jest liderem w najbardziej rozwiniętych krajach, takich jak Japonia, Stany Zjednoczone czy Wielka Brytania.

MediaTek – najlepiej w Nigerii

Na rynkach, które dopiero się rozwijają, czyli na przykład indyjskim czy egipskim, dwucyfrowe wyniki procentowe uzyskują układy MediaTek. Po urządzenia z procesorami chińskiego producenta sięgają najchętniej Nigeryjczycy – tam MediaTek uzyskał 35-procentowy wynik.

Interesujące okazują się również statystyki popularności wariantów pamięci RAM: pomimo że na rynku jest obecnie dostępnych kilkanaście telefonów z 8 GB pamięci, wiele osób z krajów takich jak Kolumbia, Nigeria, Rosja, Brazylia czy Argentyna wciąż użytkuje smartfony z 500 MB RAM-u.

Źródło: Gsmarena

Twoja opinia

Jaka jest Twoja opinia na ten temat?

Podoba mi się
Mam mieszane odczucia
Nie podoba mi się
Nie mam zdania
100%
2 głosy
0%
0 głosy
0%
0 głosy
0%
0 głosy

Komentarze

Niczego nie przegapisz!

Zapisz się do newslettera TeleGuru i zawsze bądź na bieżąco z technologicznymi nowinkami.

Top