TeleGuru ma wszystkie oferty internetu w Twoim mieście Oszczędź do 50%. TeleGuru ma wszystkie oferty internetu w Twoim mieście Oszczędź do 50%.

Sony kupuje dział matryc Toshiby

Sony kupuje dział matryc Toshiby

Po wielu negocjacjach, Sony doszło do porozumienia z Toshibą w sprawie nabycia działu sensorów obrazu za kwotę około 155 milionów dolarów.

W ramach umowy, której ostateczne sfinalizowanie ma nastąpić tuż przed końcem tego roku fiskalnego, czyli najpóźniej 31 marca 2016, Sony przejmie od Toshiby fabrykę w Oita (Japonia), wraz z całym wyposażeniem oraz pracownikami. Nowo nabyty biznes trafi pod skrzydła niedawno utworzonej firmy Sony Semiconductor Solutions, odseparowanej od segmentu urządzeń mobilnych. O tym, jak wielkie znaczenie dla Sony ma sektor półprzewodników może świadczyć fakt, że w zeszłym roku około 40% wszystkich czujników obrazu na rynku pochodziło od japońskiego giganta, przynosząc co kwartał znaczące zyski. Dla Toshiby sprzedaż wspomnianego działu jest natomiast finalnym potwierdzeniem rezygnacji z dochodowego rynku. Wpływ na to miała jednak restrukturyzacja firmy, przeprowadzana w cieniu skandalu z przełomu 2008/2009 roku, kiedy to Japończycy dopuścili się oszustwa finansowego, zawyżając swoje przychody o 1.3 miliarda dolarów.

Źródło: Gizmodo

Twoja opinia

Jaka jest Twoja opinia na ten temat?

Podoba mi się
Mam mieszane odczucia
Nie podoba mi się
Nie mam zdania
25%
1 głosy
50%
2 głosy
0%
0 głosy
25%
1 głosy

Komentarze

Niczego nie przegapisz!

Zapisz się do newslettera TeleGuru i zawsze bądź na bieżąco z technologicznymi nowinkami.

Top