Wiadomości

Sony ogranicza produkcję smartfonów

Przez ostatnie kilka lat linia smartfonów Xperia odnotowywała stopniowe spadki w ilości sprzedanych egzemplarzy, co skutkowało sporymi stratami dla Sony. Japońska firma zdecydowała się na zmniejszenie swojego oddziału urządzeń mobilnych.

Seria Xperia została już nieco zmniejszona w 2016 roku, gdy Sony Mobile zaczęło aplikować nową strategię. Polegała ona na wycofanie tańszych modeli i wprowadzenie większej ilości urządzeń klasy premium, zaczynając od serii Xperia X. Ten ruch pozwolił Sony na chwilowy wzrost zysków z rynku mobilnego, jednak nie minęło dużo czasu, zanim w kwartalnych raportach znowu zapisywano straty. W pierwszych trzech miesiącach 2018 roku Sony zainwestowało w smartfony aż 288 milionów dolarów, podczas gdy od 12 miesięcy przychody firmy ze sprzedaży telefonów ciągle spadają.

Sony stawia na jakość zamiast ilości

Głównym punktem skupienia mobilnego oddziału Sony wciąż pozostaną droższe urządzenia, co sugeruje, że niedługo będziemy mogli pożegnać się z linią Xperia L, a nawet Xperia XA. Bez ryzyka dla swojego przetrwania pozostaje natomiast najmocniej wyposażona seria Xperia XZ. Przez najbliższe 12 miesięcy Sony Mobile planuje sprzedać zaledwie 10 milionów urządzeń. To dość duży spadek w porównaniu z ostatnimi latami – w 2017 roku wynik ten wyniósł 13,5 mln, a rok wcześniej 14,6 mln.

Source: Sony
Tagi

Marcin

Z technologią związany praktycznie od zawsze. Swoją karierę redaktorską rozpoczął jeszcze w 2013 roku. Użytkownik głównie sprzętu Sony. Fan grania na PS2 i PS3. Tymczasowy krakus, urodzony w Gdańsku, a dorastający w Bieszczadach. W wolnych chwilach zwiedza Europę swoim dziesięcioletnim Fiatem Punto. Studiuje dziennikarstwo i komunikację społeczną na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II.

Powiązane Artykuły

Back to top button
Close