TeleGuru ma wszystkie oferty internetu w Twoim mieście Oszczędź do 50%. TeleGuru ma wszystkie oferty internetu w Twoim mieście Oszczędź do 50%.

Sony planuje cięcia w asortymencie swoich telewizorów i smartfonów

Sony planuje cięcia w asortymencie swoich telewizorów i smartfonów

Japoński gigant zamierza tym sposobem zminimalizować koszty, licząc na wielomiliardowe przychody z prężnie rozwijających się działów zajmujących się produkcją konsol PlayStation 4 i czujników obrazu.

Wraz z przewidywaną stratą w wysokości ponad 2 miliardów dolarów, jaką Sony prawdopodobnie poniesie w tym roku fiskalnym, firma planuje podjąć odpowiednie kroki i zredukować liczbę swoich smartfonów i telewizorów w najbliższych latach. Sony nie ma nic przeciwko spadkowi sprzedaży w tych segmentach nawet o 30%, o ile w dłuższej perspektywie będzie to oznaczało osiągnięcie zysku. Jak powiedział Hiroki Totoki, nowo mianowany dyrektor generalny działu mobilnego Sony – „Nie celujemy w ilość ani udziały na rynku, ale w większe zyski”. Słaba sprzedaż smartfonów Xperia w znacznym stopniu zaważyła na obecnej sytuacji finansowej firmy. Sony zamierza wyjawić więcej szczegółów dotyczących tej kwestii przed końcem marca 2015 roku. CEO firmy, Kazou Hirai zapewnił wcześniej, że nadal widzi dział mobilny jako ważny segment korporacji.

Nowy, trzyletni plan korporacji zakłada również podniesienie sprzedaży w przypadku dywizji zajmującej się grami wideo – w ciągu kwartału o blisko 14 miliardów dolarów. Przychody mają wzrosnąć także dzięki telewizorom z serii Smart oraz serwisom dystrybucji filmów i muzyki. Jeśli chodzi o dział urządzeń, produkujący m.in. przetworniki obrazu, Sony stwierdziło, że sprzedaż może wzrosnąć o 70% do ponad 13 miliardów dolarów.

Źródło: Reuters

Twoja opinia

Jaka jest Twoja opinia na ten temat?

Podoba mi się
Mam mieszane odczucia
Nie podoba mi się
Nie mam zdania
26.55%
154 głosy
24.48%
142 głosy
24.66%
143 głosy
24.31%
141 głosy

Komentarze

Niczego nie przegapisz!

Zapisz się do newslettera TeleGuru i zawsze bądź na bieżąco z technologicznymi nowinkami.

Top