Wiadomości

Sony planuje cięcia w asortymencie swoich telewizorów i smartfonów

Japoński gigant zamierza tym sposobem zminimalizować koszty, licząc na wielomiliardowe przychody z prężnie rozwijających się działów zajmujących się produkcją konsol PlayStation 4 i czujników obrazu.

Wraz z przewidywaną stratą w wysokości ponad 2 miliardów dolarów, jaką Sony prawdopodobnie poniesie w tym roku fiskalnym, firma planuje podjąć odpowiednie kroki i zredukować liczbę swoich smartfonów i telewizorów w najbliższych latach. Sony nie ma nic przeciwko spadkowi sprzedaży w tych segmentach nawet o 30%, o ile w dłuższej perspektywie będzie to oznaczało osiągnięcie zysku. Jak powiedział Hiroki Totoki, nowo mianowany dyrektor generalny działu mobilnego Sony – „Nie celujemy w ilość ani udziały na rynku, ale w większe zyski”. Słaba sprzedaż smartfonów Xperia w znacznym stopniu zaważyła na obecnej sytuacji finansowej firmy. Sony zamierza wyjawić więcej szczegółów dotyczących tej kwestii przed końcem marca 2015 roku. CEO firmy, Kazou Hirai zapewnił wcześniej, że nadal widzi dział mobilny jako ważny segment korporacji.

Nowy, trzyletni plan korporacji zakłada również podniesienie sprzedaży w przypadku dywizji zajmującej się grami wideo – w ciągu kwartału o blisko 14 miliardów dolarów. Przychody mają wzrosnąć także dzięki telewizorom z serii Smart oraz serwisom dystrybucji filmów i muzyki. Jeśli chodzi o dział urządzeń, produkujący m.in. przetworniki obrazu, Sony stwierdziło, że sprzedaż może wzrosnąć o 70% do ponad 13 miliardów dolarów.

Źródło: Reuters

Tagi

Robert Dunst

Miłośnik nowych technologii (szczególnie urządzeń mobilnych) i twórczości cyfrowej z naciskiem na komputerowe efekty specjalne. Gadżeciarz i fan elektronicznej rozrywki w wydaniu mniej oraz bardziej przenośnym. Obserwator świata telekomunikacji. Związany sentymentem z jednym z najbardziej kultowych telefonów w historii - Nokią 3310.

Powiązane Artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close