Wiadomości

Sony potwierdza problemy z ekranem w Xperii Z5 Compact. Poprawka w drodze

Sony Xperia Z5 Compact nie jest wolna od wad, o czym przekonali się jej posiadacze, którzy zgłaszają problemy z działaniem dotykowego ekranu. Sony przyznało, że dotyczy to niektórych modeli i zapowiada szybkie wydanie aktualizacji.

Na początku miesiąca zaczęły pojawiać się głosy, że kompaktowa Xperia Z5 boryka się z problemem natury technicznej, który utrudnia korzystanie z wyświetlacza, nie zawsze rejestrując dotyk. Początkowo przypisywano to rzekomo nadal obecnemu przegrzewaniu układu Snapdragon 810 oraz możliwą wadliwością pierwszych partii urządzenia. Okazuje się jednak, że problem leży po stronie oprogramowania, o czym poinformowało Sony w specjalnie wydanym oświadczeniu. Co ciekawe, dotyczy on tylko posiadaczy białych modeli Xperii Z5 Compact. Stosowna aktualizacja ma zostać udostępniona już w przyszłym tygodniu i będzie ją można pobrać poprzez programy PC Companion i Bridge for Mac. W niektórych krajach może to jednak nastąpić nieco później. Wiele też zależy od samych operatorów.

Źródło: Xperia Blog

Tagi

Robert Dunst

Miłośnik nowych technologii (szczególnie urządzeń mobilnych) i twórczości cyfrowej z naciskiem na komputerowe efekty specjalne. Gadżeciarz i fan elektronicznej rozrywki w wydaniu mniej oraz bardziej przenośnym. Obserwator świata telekomunikacji. Związany sentymentem z jednym z najbardziej kultowych telefonów w historii - Nokią 3310.

Powiązane Artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close