TeleGuru ma wszystkie oferty internetu w Twoim mieście Oszczędź do 50%. TeleGuru ma wszystkie oferty internetu w Twoim mieście Oszczędź do 50%.

Sony pracuje nad wydajniejszym typem baterii dla smartfonów

Sony pracuje nad wydajniejszym typem baterii dla smartfonów

Baterie litowo-jonowe napędzające obecne smartfony mogą za jakiś czas doczekać się swoich następców. Sony opracowuje bowiem nowe ogniwa, które mają być znacznie bardziej wydajne od dotychczasowych rozwiązań.

Sony, które w latach 90-tych brało czynny udział w popularyzacji baterii litowo-jonowych (Li-ion), zdaniem Nikkei znalazło sposób na wydłużenie czasu pracy naszych urządzeń nawet o 40% – wszystko to za sprawą nowych, bazujących na siarce ogniw. Rzecz w tym, że choć akumulatory litowo-siarkowe wyróżniają się lepszymi właściwościami, mają jeden zasadniczy problem, czyli krótką żywotność. Nie jest więc jasne, jak japońskiej firmie udało się rozwiązać tę kwestię. Z przekazanych informacji dowiedzieliśmy się, że Sony szykuje również drugi rodzaj baterii – magnezowo-siarkową (Mg-S), która potencjalnie mógłaby być bardziej wydajna i tańsza od obecnie dostępnych na rynku. Na ujrzenie nowych rozwiązań i rozpoczęcie ich masowej produkcji przyjdzie nam jednak poczekać aż do 2020 roku.

Źródło: Mashable

Twoja opinia

Jaka jest Twoja opinia na ten temat?

Podoba mi się
Mam mieszane odczucia
Nie podoba mi się
Nie mam zdania
44.44%
4 głosy
11.11%
1 głosy
22.22%
2 głosy
22.23%
2 głosy

Komentarze

Niczego nie przegapisz!

Zapisz się do newslettera TeleGuru i zawsze bądź na bieżąco z technologicznymi nowinkami.

Top