Wiadomości

Sony pracuje nad wydajniejszym typem baterii dla smartfonów

Baterie litowo-jonowe napędzające obecne smartfony mogą za jakiś czas doczekać się swoich następców. Sony opracowuje bowiem nowe ogniwa, które mają być znacznie bardziej wydajne od dotychczasowych rozwiązań.

Sony, które w latach 90-tych brało czynny udział w popularyzacji baterii litowo-jonowych (Li-ion), zdaniem Nikkei znalazło sposób na wydłużenie czasu pracy naszych urządzeń nawet o 40% – wszystko to za sprawą nowych, bazujących na siarce ogniw. Rzecz w tym, że choć akumulatory litowo-siarkowe wyróżniają się lepszymi właściwościami, mają jeden zasadniczy problem, czyli krótką żywotność. Nie jest więc jasne, jak japońskiej firmie udało się rozwiązać tę kwestię. Z przekazanych informacji dowiedzieliśmy się, że Sony szykuje również drugi rodzaj baterii – magnezowo-siarkową (Mg-S), która potencjalnie mógłaby być bardziej wydajna i tańsza od obecnie dostępnych na rynku. Na ujrzenie nowych rozwiązań i rozpoczęcie ich masowej produkcji przyjdzie nam jednak poczekać aż do 2020 roku.

Źródło: Mashable

Tagi

Robert Dunst

Miłośnik nowych technologii (szczególnie urządzeń mobilnych) i twórczości cyfrowej z naciskiem na komputerowe efekty specjalne. Gadżeciarz i fan elektronicznej rozrywki w wydaniu mniej oraz bardziej przenośnym. Obserwator świata telekomunikacji. Związany sentymentem z jednym z najbardziej kultowych telefonów w historii - Nokią 3310.

Powiązane Artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close