Wiadomości

Sony: Więcej smartfonów z podwójnymi aparatami w 2017 roku

Sony potwierdziło, że pracuje nad rozwiązaniem wspierającym podwójne aparaty w smartfonach, które zostanie wykorzystane przez czołowych graczy w tej branży w ciągu następnego roku.

Sony bardzo dobrze radzi sobie w segmencie sensorów obrazu, od dawna będąc czołowym dostawcą matryc do aparatów cyfrowych i smartfonów. Ostatnie miesiące nie były jednak pod tym względem szczególnie udane dla słynnej firmy, która podobnie jak inni producenci, mierzy się ze spowolnieniem gospodarczym i mniejszym zapotrzebowaniem na komponenty do urządzeń mobilnych. Tymczasem w sieci pojawiają się ostatnio doniesienia o zastosowaniu przez Apple podwójnego aparatu w iPhone’ie 7 Plus, tak samo jak wiarygodne źródła informują, że podobnego rozwiązania doczeka się LG G5. Sony jest zdania, że chociaż widzieliśmy już na rynku smartfony korzystające z takiej konfiguracji kamer (np. HTC One M8), ich upowszechnienie nastąpi dopiero w 2017 roku. Wynika to głównie z malejącej sprzedaży topowych modeli, co w tej chwili mogłoby się skończyć słabym zainteresowaniem na podwójne aparaty. Niemniej, jeśli Sony uważa, że technologia dual-camera będzie w przyszłości stać za rozwojem mobilnej fotografii, można im uwierzyć bardziej niż komukolwiek innemu. Nawet pomimo faktu, że wcześniejsze próby nie spotkały się ze szczególnie ciepłym przyjęciem ze strony konsumentów.

Źródło: Android Authority

Tagi

Robert Dunst

Miłośnik nowych technologii (szczególnie urządzeń mobilnych) i twórczości cyfrowej z naciskiem na komputerowe efekty specjalne. Gadżeciarz i fan elektronicznej rozrywki w wydaniu mniej oraz bardziej przenośnym. Obserwator świata telekomunikacji. Związany sentymentem z jednym z najbardziej kultowych telefonów w historii - Nokią 3310.

Powiązane Artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close