Wiadomości

Sony zwolni tysiąc osób ze swojego działu mobilnego

Problemów Sony ciąg dalszy. Cięcia dotyczyć mają pracowników oddziałów znajdujących się głównie na terenie Europy i Chin.

Zwolnienia te są kolejnymi po mających miejsce w październiku 2014 roku cięciach, które również dotknęły około tysiąca osób. W wyniku redukcji zatrudnienia, dział mobilny Sony skurczy się o 30% do pięciu tysięcy pracowników do końca roku fiskalnego, czyli do marca 2016 roku.

Chociaż Sony ma w swojej ofercie ciekawe propozycje dla każdego segmentu rynku urządzeń mobilnych, ciężko jest im dotrzymywać kroku Apple, Samsungowi i wzrastającej liczbie chińskich producentów, którzy z roku na rok radzą sobie coraz lepiej. W związku z tym japoński gigant jest otwarty na wszelkie rozwiązania i rozważa nawet całkowite zamknięcie swojego działu mobilnego. Jednocześnie warto wspomnieć, że nie tak dawno Sony zadecydowało o zamknięciu wszystkich oficjalnych punktów sprzedaży na terenie Kanady.

Firma niedługo powinna zaprezentować swojego nowego flagowca, smartfon Sony Xperia Z4, który być może zadebiutuje już podczas zbliżających się targów MWC w marcu, choć ostatnie spekulacje sugerują, że stanie się to bliżej okresu wakacyjnego.

Źródło: Reuters, własne

Tagi

Robert Dunst

Miłośnik nowych technologii (szczególnie urządzeń mobilnych) i twórczości cyfrowej z naciskiem na komputerowe efekty specjalne. Gadżeciarz i fan elektronicznej rozrywki w wydaniu mniej oraz bardziej przenośnym. Obserwator świata telekomunikacji. Związany sentymentem z jednym z najbardziej kultowych telefonów w historii - Nokią 3310.

Powiązane Artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close