TeleGuru ma wszystkie oferty internetu w Twoim mieście Oszczędź do 50%. TeleGuru ma wszystkie oferty internetu w Twoim mieście Oszczędź do 50%.

Sony zwolni tysiąc osób ze swojego działu mobilnego

Sony zwolni tysiąc osób ze swojego działu mobilnego

Problemów Sony ciąg dalszy. Cięcia dotyczyć mają pracowników oddziałów znajdujących się głównie na terenie Europy i Chin.

Zwolnienia te są kolejnymi po mających miejsce w październiku 2014 roku cięciach, które również dotknęły około tysiąca osób. W wyniku redukcji zatrudnienia, dział mobilny Sony skurczy się o 30% do pięciu tysięcy pracowników do końca roku fiskalnego, czyli do marca 2016 roku.

Chociaż Sony ma w swojej ofercie ciekawe propozycje dla każdego segmentu rynku urządzeń mobilnych, ciężko jest im dotrzymywać kroku Apple, Samsungowi i wzrastającej liczbie chińskich producentów, którzy z roku na rok radzą sobie coraz lepiej. W związku z tym japoński gigant jest otwarty na wszelkie rozwiązania i rozważa nawet całkowite zamknięcie swojego działu mobilnego. Jednocześnie warto wspomnieć, że nie tak dawno Sony zadecydowało o zamknięciu wszystkich oficjalnych punktów sprzedaży na terenie Kanady.

Firma niedługo powinna zaprezentować swojego nowego flagowca, smartfon Sony Xperia Z4, który być może zadebiutuje już podczas zbliżających się targów MWC w marcu, choć ostatnie spekulacje sugerują, że stanie się to bliżej okresu wakacyjnego.

Źródło: Reuters, własne

Twoja opinia

Jaka jest Twoja opinia na ten temat?

Podoba mi się
Mam mieszane odczucia
Nie podoba mi się
Nie mam zdania
25%
44 głosy
19.89%
35 głosy
29.55%
52 głosy
25.56%
45 głosy

Komentarze

Niczego nie przegapisz!

Zapisz się do newslettera TeleGuru i zawsze bądź na bieżąco z technologicznymi nowinkami.

Top