Specyficzne wiadomości SMS powodują reset iPhone’a

Specyficzne wiadomości SMS powodują reset iPhone?a

Żadne oprogramowanie, nawet tak zachwalane i uważane przez Apple za idealne jak iOS, nie jest w stanie ustrzec się błędów. Nowo odkryty bug związany z systemem i aplikacją Wiadomości jest w stanie doprowadzić do nieustannej awarii programu, a nawet zresetowania urządzenia.

Żeby doszło do potencjalnych problemów, użytkownik musi otrzymać SMS-a składającego się z ciągu specyficznych wyrazów. W sieci można znaleźć przykłady szkodliwej wiadomości tekstowej. Jedna z nich wygląda następująco:

effective. Power لُلُصّبُلُلصّبُررً ॣ ॣh ॣ ॣ 冗

Następnie możliwe są dwa scenariusze. Pierwszy: jeśli użytkownik iPhone’a przebywa w Wiadomościach (Messages) i w tym samym czasie dostaje SMS-a, aplikacja będzie się ciągle wyłączać, stając się bezużyteczną. Drugi: otrzymując wiadomość w trakcie normalnego korzystania z telefonu, a nawet podczas patrzenia w ekran blokady, urządzenie samoczynnie się zrestartuje. Problematyczne wiadomości mogą zostać wysłane z innego iPhone czy też smartfona z Androidem. Do tej pory otrzymało je setki osób, wyrażając swoje niezadowolenie m.in. na portalach społecznościowych. Co ciekawe, istnieje sposób zapobiegający awarii – należy przesłać samemu sobie inną wiadomość, np. poprzez Siri lub Maca. Ewentualnie, można liczyć na dobroć złośliwego osobnika, który przesłał szkodliwego SMS-a – musi on zrobić to samo, co wyżej.

Źródło: GSMArena

Twoja opinia

Jaka jest Twoja opinia na ten temat?

Podoba mi się
Mam mieszane odczucia
Nie podoba mi się
Nie mam zdania
65.22%
15 głosy
26.09%
6 głosy
4.35%
1 głosy
4.34%
1 głosy

Komentarze

Niczego nie przegapisz!

Zapisz się do newslettera TeleGuru i zawsze bądź na bieżąco z technologicznymi nowinkami.

Top