Porównaj oferty operatorów pod Twoim adresem
oszczędź do 50%

 
 
 
Wiadomości

Sprzedaż iPhone’a 6 napędza rekordową liczbę pobrań z App Store

Dane firmy marketingowej Fiksu pokazują, że App Store osiągnął kolejny rekord pobrań wśród 200 najpopularniejszych, bezpłatnych aplikacji dla urządzeń z systemem iOS.

W październiku zanotowano blisko 7.8 miliona pobrań. Jest to wzrost o 42% względem września (5.5 miliona) i o 39% w stosunku do tego samego okresu, rok wcześniej. Zwyżka ta nastąpiła tuż po debiucie iPhone’a 6 i iPhone’a 6 Plus, jak również w momencie trafienia na półki sklepowe iPada Air 2 i iPada mini 3. Sugeruje się, że głównie użytkownicy tych urządzeń są odpowiedzialni za tak wysoki wynik – kupując któryś z wymienionych modeli, na samym początku ściągali oni mnóstwo, mniej lub bardziej potrzebnych aplikacji. Warto jednak dodać, że wiele z tych pobrań została dokonana przez osoby, które dany program bądź grę już posiadały na swoim koncie, a więc nie w każdym przypadku amerykański producent miał z tego zysk.

Ostatnie dane, opublikowane przez Apple we wrześniu ujawniły, że w App Store jest ponad 1.3 miliona dostępnych aplikacji (z czego około 675 tysięcy z nich jest zdaniem firmy specjalnie przygotowanych dla dużych ekranów iPada Air i mini), w 155 krajach na całym świecie. Podano również, że każdego tygodnia sklep odwiedza więcej niż 300 milionów osób.

Patrząc na przewidywania analityków, zgodnie z którymi Apple sprzeda ponad 70 milionów iPhone’ów w obecnym kwartale, można chyba założyć, że w listopadzie i grudniu rekord pobrań z App Store po raz kolejny zostanie pobity.

Źródło: Techcrunch, Mobileaction

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button