Wiadomości

Steadicam Volt: stabilizacja obrazu dla mobilnych kamerzystów

Coraz lepsze wyposażenie fotograficzne smartfonów umożliwia stosowanie ich jako sprawne zamienniki kamer i aparatów cyfrowych. Matryce o wysokiej rozdzielczości i laserowy autofocus to dziś standardowe wyposażenie droższych telefonów. Brakuje za to dobrych systemów do stabilizacji obrazu i wygodnego uchwytu.

Oba mankamenty koryguje składany, przenośny zestaw Steadicam Volt, na który zbiórka, zorganizowana przez firmę Tiffen Company wystartowała 5 stycznia 2017 roku. Wystarczyły trzy dni na zebranie wymaganej kwoty, wynoszącej 100 000 dolarów. Zamówienia i wpłaty będą zbierane do 6 marca 2017 roku. Za podstawowy zestaw oferowany na Kickstarterze trzeba zapłacić ok. 600 zł. Cena detaliczna urządzenia będzie wyższa o ok. 250 zł.

Atutami Volta ma być mały ciężar i wygodny transport składanego urządzenia oraz wygodne oprogramowanie do konfiguracji parametrów pracy mechanicznego stabilizatora smartfona. Volt działa w dwóch trybach, dostosowanych do umiejętności operatora.

Volt-4

Urządzenie współpracuje ze smartfonami ważącymi od 100 do 200 gramów. Poprawną prace Volta wspomagają baterie o pojemności wystarczającej na 8 godzin ciągłej pracy, jednak po rozładowaniu akumulatora, mechaniczna stabilizacja obrazu wciąż będzie działać. W trybie sportowym Volt umożliwia kompensowanie bardzo gwałtownych ruchów.

Zamówione urządzenia mają dotrzeć do pierwszych nabywców w czerwcu 2017 roku.

Źródło: Kickstarter

Tagi

Powiązane Artykuły

Back to top button
Close