Steve Wozniak: W 2075 roku Apple będzie wciąż istnieć, a ludzie zamieszkają na pustyni

buty pustynia

Współzałożyciel firmy Apple Steve Wozniak przewiduje, że w roku 2075 przedsiębiorstwo z nadgryzionym jabłkiem w logo będzie wciąż istniało. Amerykański wynalazca dzieli się również swoimi wizjami dotyczącymi tego, jak za 58 lat będzie wyglądało życie na Ziemi.

50-60 lat to bardzo długo – po wielu firmach, które dziś istnieją i trzymają się nieźle, do roku 2075 nie pozostanie nawet wspomnienie. Steve Wozniak, amerykański inżynier i wynalazca polskiego pochodzenia, jest jednak przekonany, że firma, którą założył przed laty ze Steve’m Jobsem, będzie za kilkadziesiąt lat wciąż istniała.

Bogactwo i wizja świata za 58 lat

Współzałożyciel Apple’a porównuje swoją firmę do koncernu IBM, który został założony w 1911 roku i wciąż prosperuje. Według Steve’a Wozniaka, jego firma jest na tyle bogata, że może zainwestować praktycznie we wszystko – dlatego niedorzecznością byłoby twierdzić, że do 2075 roku przestanie ona funkcjonować. To samo zdaniem amerykańskiego inżyniera dotyczy Google’a i Facebooka.

Oprócz wizji przyszłości swojej firmy, Wozniak podzielił się również przewidywaniami dotyczącymi tego, jak według niego będzie wyglądać nasza planeta za 58 lat. Zdaniem przedsiębiorcy, ludzie przeniosą się na pustynie, gdzie wybudują całkowicie nowe, zaprojektowane od podstaw miasta. Sztuczna inteligencja stanie się wszechobecna. Bardzo prawdopodobnym jest również skolonizowanie planety Mars.

Źródło: Ubergizmo, Usatoday

Twoja opinia

Jaka jest Twoja opinia na ten temat?

Podoba mi się
Mam mieszane odczucia
Nie podoba mi się
Nie mam zdania
60%
3 głosy
0%
0 głosy
40%
2 głosy
0%
0 głosy

Komentarze

Niczego nie przegapisz!

Zapisz się do newslettera TeleGuru i zawsze bądź na bieżąco z technologicznymi nowinkami.

Top