Wiadomości

Surface 2 zjeżdża z taśmy produkcyjnej

Microsoft potwierdził, że wstrzymano produkcję tabletu, tym samym kończąc również etap zwany Windows RT. Firma zamierza skupić się m.in na nadchodzącym Windowsie 10 oraz najbardziej rentownych urządzeniach, znajdujących się w ich ofercie.

Decyzję tę z pewnością przyspieszyła popularność Surface Pro 3 z Windows 8.1, który przyczynił się do dużego wzrostu przychodów z tego działu w niedawno zakończonym kwartale. O wynikach finansowych Microsoftu można poczytać tutaj.

Surface 2 swoją premierę miał pod koniec 2013 roku, będąc następcą modelu Surface RT, a jednocześnie drugim tabletem opartym na niezbyt popularnym systemie Windows RT, który został przyjęty przez użytkowników raczej chłodno. Pomimo znacznie lepszego ekranu, cieńszej i lżejszej obudowy, zastosowany OS pozostawał największym z problemów, ponieważ nie wspierał tradycyjnych aplikacji z Windows Store. Użytkownicy musieli za to liczyć na deweloperów, żeby ci przygotowali specjalną wersję danego programu dla tej platformy. Niestety niewielu twórców odwróciło się od Windows RT.

Nie powinno nikogo dziwić, że Microsoft postanowił pożegnać Surface 2, a zarazem wspomniany system. Firma planuje obecnie przejście na Windows 10 i stopniowo jego wdrażanie do urządzeń mobilnych, takich jak tablety, laptopy i smartfony. Zainteresowani nadal mogą jednak zakupić Surface 2 – aż do momentu wyczerpania zapasów.

Źródło: PCWorld 

Tagi

Robert Dunst

Miłośnik nowych technologii (szczególnie urządzeń mobilnych) i twórczości cyfrowej z naciskiem na komputerowe efekty specjalne. Gadżeciarz i fan elektronicznej rozrywki w wydaniu mniej oraz bardziej przenośnym. Obserwator świata telekomunikacji. Związany sentymentem z jednym z najbardziej kultowych telefonów w historii - Nokią 3310.

Powiązane Artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close