Wiadomości

Swiftkey w rękach Microsoftu

Microsoft jest w trakcie przejęcia twórców popularnej klawiatury SwiftKey. Transakcja ma zostać dopięta do końca tygodnia i zamknąć się w kwocie 250 milionów dolarów.

W związku ze znikomym udziałem Windows Phone na rynku smartfonów, Microsoft stale poszukuje nowych sposobów na dotarcie do użytkowników na całym świecie. Ostatnie starania skierowane są na aplikacje – gigant z Redmond uruchomił już wiele swoich produkcji na konkurencyjnych platformach, a teraz doda do portfolio kolejną nowość – SwiftKey, czyli rozbudowaną, niezwykle popularną klawiaturę ekranową zainstalowaną na około 300 milionach urządzeń z Androidem i iOS. Spekuluje się jednak, że zakup ma bardziej na celu pozyskanie technologii sztucznej inteligencji, na której oparty jest SwiftKey, a dokładniej przewidywaniu słów, do czego aplikacja wykorzystuje technikę maszynowego uczenia i sieci neuronowe. Niemniej, o przyszłość rzeczonej klawiatury można być spokojnym – Microsoft nie zamierza jej uśmiercać i planuje dalszy rozwój. Kwota, jaką Microsoft ma zamiar wydać na firmę stojącą za tym programem oscyluje wokół 250 milionów dolarów i jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, jeszcze w tym tygodniu powinniśmy doczekać się oficjalnego potwierdzenia finalizacji transakcji.

Źródło: Phonearena

Tagi

Robert Dunst

Miłośnik nowych technologii (szczególnie urządzeń mobilnych) i twórczości cyfrowej z naciskiem na komputerowe efekty specjalne. Gadżeciarz i fan elektronicznej rozrywki w wydaniu mniej oraz bardziej przenośnym. Obserwator świata telekomunikacji. Związany sentymentem z jednym z najbardziej kultowych telefonów w historii - Nokią 3310.

Powiązane Artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close