Porównaj oferty operatorów pod Twoim adresem
oszczędź do 50%

 
 
 
Wiadomości

System Electrick zmieni każdą powierzchnię w panel dotykowy

Współcześnie trudno wyobrazić sobie urządzenie mobilne bez ekranu dotykowego. Dzięki pomysłowi naukowców z Carnegie Mellon University, idea sterowania przedmiotem czy mechanizmem przy użyciu panelu reagującego na dotyk ma szansę wyjść poza obszar high-tech.

Powierzchnie ekranów dotykowych muszą być szklane i płaskie, a sama technologia kosztuje niemało pieniędzy. Wszystko wskazuje na to, że już niedługo każdą powierzchnię, bez względu na kształt czy materiał, z jakiego się składa, będzie można niewielkim kosztem przekształcić w panel dotykowy. Technologia, która to umożliwi, opiera się na pewnym prostym pomyśle, którego bazą jest spray i garść elektrod.

Jak można zaobserwować na filmiku, przekształcenie powierzchni w panel reagujący na dotyk jest bardzo proste – wystarczy spryskać dany przedmiot sprayem i podłączyć do niego specjalny mechanizm. Rozwiązanie o nazwie Electrick znajdzie wiele zastosowań w różnych dziedzinach życia. Jak pokazują twórcy pomysłu, przy użyciu ich systemu można chociażby regulować światło w pomieszczeniu dotykając ściany, nawigować radio samochodowe za pomocą kierownicy czy nawet zmieniać  natężenie i barwę dźwięków w gitarze elektrycznej.

Źródło: Theverge
Back to top button