Wiadomości

System PLI CBD od października umożliwi przenoszenie numerów stacjonarnych

UKE poinformował, że w systemie Platformy Lokalizacyjno-Informacyjnej z Centralną Bazą Danych uruchomiona została nowa funkcjonalność, umożliwiająca wymianę informacji pomiędzy dostawcami usług w zakresie obsługi wniosków o przeniesienie numeru w sieciach stacjonarnych.

Po upływie dwóch miesięcy od dnia ogłoszenia niniejszej informacji, zastosowanie będzie miał przepis, zgodnie z którym wymiana informacji pomiędzy dostawcami w zakresie obsługi wniosków o przeniesienie numerów stacjonarnych odbywa się drogą elektroniczną za pośrednictwem systemu PLI CBD. Prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej poinformował też, że operatorzy telekomunikacyjni posiadający przydział numeracji z planu numeracji krajowej oraz operatorzy, którym udostępniono numerację na podstawie umowy, są zobowiązani dokonywać na bieżąco aktualizacji danych w wyżej wymienionej bazie danych. Jednocześnie prezes UKE apeluje do przedsiębiorców telekomunikacyjnych sieci stacjonarnych, aby podjęli starania zmierzające do uruchomienia od 2 października 2015 roku po swojej stronie wszelkich funkcjonalności, tak aby od tego dnia nowe wnioski o przeniesienie numeru w sieciach stacjonarnych obsługiwane były wyłącznie z wykorzystaniem systemu PLI CBD.

Źródło: UKE

Tagi

Robert Dunst

Miłośnik nowych technologii (szczególnie urządzeń mobilnych) i twórczości cyfrowej z naciskiem na komputerowe efekty specjalne. Gadżeciarz i fan elektronicznej rozrywki w wydaniu mniej oraz bardziej przenośnym. Obserwator świata telekomunikacji. Związany sentymentem z jednym z najbardziej kultowych telefonów w historii - Nokią 3310.

Powiązane Artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close