Porównaj oferty operatorów pod Twoim adresem
oszczędź do 50%

 
 
 
Wiadomości

Sytuacja rynku smartfonów w 2014 roku

Ujawniony przez IDC raport sugeruje, że w bieżącym roku na rynek trafi łącznie 1.3 miliarda smartfonów. Następne dwanaście miesięcy przyniesie kolejny wzrost, jednak z roku na rok będzie on coraz mniej imponujący.

Najnowsze prognozy analityków z International Data Corporation przewidują, że producenci dostarczą na rynek 1.3 miliarda smartfonów w 2014 roku, co stanowiłoby około 26 procentowy przyrost względem poprzedniego roku, jednakże IDC zaznacza, że następuje stopniowe zwolnienie tempa wzrostu. Jak to zwykle bywa większość, czyli nieco ponad miliard ma należeć do sprzętów opartych na Androidzie (82%). Wraz z końcem bieżącego roku Apple dostarczy do sklepów łącznie blisko 178 milionów iPhone’ów, co przełoży się na udziały w rynku na poziomie 14%, podczas gdy smartfonów z Windows Phone pojawi się w sumie zaledwie 35 milionów (3%).

news-idc-statystykaPrognozuje się, że w 2015 roku liczba smartfonów, które trafią na światowe rynki będzie wynosić 1.4 miliarda. Oczywiście jest to wzrost, ale znacznie mniejszy (zaledwie 12.2%) niż w obecnych dwunastu miesiącach. Spadek ma trwać aż do 2018 roku, kiedy statystyka ta wyniesie 1.9 miliarda urządzeń. Przewidywania wskazują, że od tamtego momentu to wschodzące rynki będą w dużym stopniu odpowiadały za wzrost, a ceny spadną. Średnia cena smartfona w 2014 roku wynosi 241 dolarów (w skali światowej). Dla przykładu, w Indiach jest to już 135 dolarów. Chociaż droższe, należące do segmentu premium telefony nigdzie się nie wybierają, można zauważyć, że coraz lepsze podzespoły są umieszczane w bardziej przystępnych cenowo „słuchawkach”. Konsumenci nie muszą zatem decydować się na flagowe modele smartfonów, aby cieszyć się przyzwoitą jakość wykonania.

Źródło: Gigaom

Tagi

Powiązane Artykuły

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
Close