Wiadomości

Szeryf Florydy aresztowałby CEO Apple

Tim Cook znalazł się w ogniu krytyki ze strony szeryfa Hrabstwa Polk na Florydzie. Grady Judd bez wahania aresztowałby szefa Apple, gdyby ten odmówił współpracy i nie odblokował iPhone’a.

Grady Judd, szeryf z Florydy, został poproszony w trakcie zeszłotygodniowej konferencji prasowej o opinię na temat odmowy Apple w odblokowaniu iPhone’a 5C należącego do zamachowca z San Bernardino – Syeda Farooka – oraz niechęci firmy do kooperacji z władzami. Nie przebierając w słowach, Judd stwierdził, że gdyby na jego terytorium doszło do identycznej sytuacji, zamknąłby Tima Cooka lub jak to określił „tę kanalię” w więzieniu. „Nie można tworzyć modelu biznesowego opartego na zasadzie: Nie zwracamy uwagi na sędziego federalnego czy stanowego. Jesteśmy ponad prawem. CEO Apple musi wiedzieć, że ani on, ani nikt inny w Stanach Zjednoczonych nie jest ponad prawem.” – dodał szeryf. Jak widać, Apple ma w swojej batalii przeciw FBI równie wielu sojuszników, jak i zagorzałych przeciwników.

Źródło: Phonearena, The Free Thought Project

Tagi

Robert Dunst

Miłośnik nowych technologii (szczególnie urządzeń mobilnych) i twórczości cyfrowej z naciskiem na komputerowe efekty specjalne. Gadżeciarz i fan elektronicznej rozrywki w wydaniu mniej oraz bardziej przenośnym. Obserwator świata telekomunikacji. Związany sentymentem z jednym z najbardziej kultowych telefonów w historii - Nokią 3310.

Powiązane Artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close