TeleGuru ma wszystkie oferty internetu w Twoim mieście Oszczędź do 50%. TeleGuru ma wszystkie oferty internetu w Twoim mieście Oszczędź do 50%.

Szeryf Florydy aresztowałby CEO Apple

Szeryf Florydy aresztowałby CEO Apple

Tim Cook znalazł się w ogniu krytyki ze strony szeryfa Hrabstwa Polk na Florydzie. Grady Judd bez wahania aresztowałby szefa Apple, gdyby ten odmówił współpracy i nie odblokował iPhone’a.

Grady Judd, szeryf z Florydy, został poproszony w trakcie zeszłotygodniowej konferencji prasowej o opinię na temat odmowy Apple w odblokowaniu iPhone’a 5C należącego do zamachowca z San Bernardino – Syeda Farooka – oraz niechęci firmy do kooperacji z władzami. Nie przebierając w słowach, Judd stwierdził, że gdyby na jego terytorium doszło do identycznej sytuacji, zamknąłby Tima Cooka lub jak to określił „tę kanalię” w więzieniu. „Nie można tworzyć modelu biznesowego opartego na zasadzie: Nie zwracamy uwagi na sędziego federalnego czy stanowego. Jesteśmy ponad prawem. CEO Apple musi wiedzieć, że ani on, ani nikt inny w Stanach Zjednoczonych nie jest ponad prawem.” – dodał szeryf. Jak widać, Apple ma w swojej batalii przeciw FBI równie wielu sojuszników, jak i zagorzałych przeciwników.

Źródło: Phonearena, The Free Thought Project

Twoja opinia

Jaka jest Twoja opinia na ten temat?

Podoba mi się
Mam mieszane odczucia
Nie podoba mi się
Nie mam zdania
25%
1 głosy
50%
2 głosy
0%
0 głosy
25%
1 głosy

Komentarze

Niczego nie przegapisz!

Zapisz się do newslettera TeleGuru i zawsze bądź na bieżąco z technologicznymi nowinkami.

Top