TeleGuru ma wszystkie oferty internetu w Twoim mieście Oszczędź do 50%. TeleGuru ma wszystkie oferty internetu w Twoim mieście Oszczędź do 50%.

Sztuczna inteligencja jako substytut ekranów smartfonów

Sztuczna inteligencja jako substytut ekranów smartfonów

Użytkownicy smartfonów deklarują w badaniach Ericsson, że oczekują urządzeń o większych ekranach i jednocześnie o dłuższym działaniu baterii. Rozwiązaniem może być inteligentny asystent, który zniweluje potrzebę korzystania z ekranu dotykowego.

Według badaczy Ericsson ConsumerLab 85% użytkowników smartfonów jest zdania, że inteligentna elektronika ubieralna (wearables) stanie się powszechna w ciągu najbliższych pięciu lat. Połowa respondentów wierzy, że będzie mogło komunikować się z domowymi urządzeniami w ten sam sposób jak z drugą osobą. Taki sposób interakcji z przedmiotami i otoczeniem mógłby być możliwy przy wykorzystaniu interfejsów sztucznej inteligencji. Pytani konsumenci wierzą, że sztuczna inteligencja przejmie pełną odpowiedzialność za wiele codziennych aktywności, np. wyszukiwanie informacji w Internecie czy porady podczas podróży. Powyższe czynności już teraz w dużym stopniu wykonywane mogą być przez obecne w smartfonach interfejsy SI. Zauważalna jest jednak chęć wykorzystywania sztucznej inteligencji do bardziej zaawansowanych zastosowań. 44% ankietowanych uważa, że dobrym rozwiązaniem jest wykorzystanie jej w roli nauczyciela. news-ericsson-sztuczna-inteligencja Sztuczna inteligencja jako substytut ekranów smartfonówCzas ekranów rozpoczął się w latach 50 dwudziestego wieku, w momencie w którym telewizja trafiła do masowego odbiorcy. Ilość ekranów w statystycznym gospodarstwie domowym zwiększała się wraz z wejściem na rynek komputerów osobistych i (kilka lat temu) smartfonów oraz tabletów. W 2011 roku sprzedaż mobilnych urządzeń przewyższyła sprzedaż komputerów osobistych. Badanie przeprowadzone przez Ericsson w tym samym roku wykazało, że użytkownicy smartfonów mieszkający w Nowym Jorku i Paryżu w ciągu dnia spędzają więcej czasu przed ekranami swoich urządzeń niż wykonując inne czynności. Nie jest to jednak zbyt praktyczne na dłuższą metę, dlatego też po wielu latach dominacji, ekrany mogą niedługo odejść w niepamięć – połowa użytkowników smartfonów uważa, że czas popularności tych sprzętów przeminie w ciągu najbliższych pięciu lat. Mała pojemność baterii jest problemem dla użytkowników smartfonów, a rozmiary urządzeń w dalszym ciągu rosną. Mimo tego, że większość dużych ma ekrany o przekątnej mniejszej niż 6 cali, badanie Ericsson wykazało, że 31% osób chce, by ich urządzenie miało wyświetlacz w granicach 7-8 cali, kolejne 30% chce 6 cali, w czasie kiedy 78% chce mniej martwić się o stan naładowania baterii.

Źródło: Ericsson

Twoja opinia

Jaka jest Twoja opinia na ten temat?

Podoba mi się
Mam mieszane odczucia
Nie podoba mi się
Nie mam zdania
22.22%
2 głosy
22.22%
2 głosy
33.33%
3 głosy
22.23%
2 głosy

Komentarze

Niczego nie przegapisz!

Zapisz się do newslettera TeleGuru i zawsze bądź na bieżąco z technologicznymi nowinkami.

Top