Szwajcar trafia do sądu za lajkowanie postów nazywających rasistę rasistą

UOKiK i sąd po stronie firm telekomunikacyjnych

45-letni mieszkaniec Zurychu został pozwany do sądu za to, że polubił kilka facebookowych postów, w których ktoś inny nazywał rasistą osobę oskarżoną wcześniej o dyskryminację rasową. Proces za lajki to pierwszy tego typu proces sądowy w Szwajcarii.

Mężczyzna polubił w sumie osiem postów, które opublikowały ugrupowania stojące na straży praw zwierząt. Grupy te w oskarżały na Facebooku Erwina Kesslera, prezesa jednego ze stowarzyszeń strzegących praw zwierząt, o rasizm i antysemityzm. Teraz Kessler oskarża mężczyznę z Zurychu o zniesławienie.

Zarzuty przedstawione przez prokuratora są następujące: lajkując posty, 45-latek miał przyczynić się do rozpowszechnienia ich treści szerszym kręgom użytkowników Facebooka, co było świadomym i bezpodstawnym działaniem na szkodę Kesslera. Linia obrony pozwanego będzie opierała się na fakcie, że prezes stowarzyszenia odpowiadał kiedyś przed sądem za dyskryminację rasową oraz że on i jego organizacja oskarżają także osiem innych osób w pięciu podobnych sprawach.

Proces miał odbyć się w ten poniedziałek, ale został odroczony. Jeśli sąd orzeknie o winie mężczyzny, będzie on musiał zapłacić grzywnę i ponieść koszty rozprawy.

Źródło: Thelocal

 

Twoja opinia

Jaka jest Twoja opinia na ten temat?

Podoba mi się
Mam mieszane odczucia
Nie podoba mi się
Nie mam zdania
50%
1 głosy
50%
1 głosy
0%
0 głosy
0%
0 głosy

Komentarze

Niczego nie przegapisz!

Zapisz się do newslettera TeleGuru i zawsze bądź na bieżąco z technologicznymi nowinkami.

Top