T-Mobile: Podróż komunikacją miejską z biletem w komórce już możliwa. Na razie tylko w Białymstoku

W ramach programu pilotażowego, Białystok, jako pierwsze miasto w Polsce umożliwia podróż komunikacją z kartą miejską w komórce. Usługa została udostępniona abonentom T-Mobile w aplikacji MyWallet.

„Bilet 4TAP” to wspólna inicjatywa NFC4Mobile i Białostockiej Komunikacji Miejskiej. Żeby łatwo i wygodnie korzystać z biletu w telefonie wystarczy zarejestrować się na stronie internetowej www.4tap.pl i jednorazowo udać się do punktu obsługi BKM, by potwierdzić swoją tożsamość. Karta stanie się wtedy aktywna. Dodatkowo, można ją doładować tak samo jak zwykła kartę miejską, również przez powyższą stronę.

Celem korzystania z Karty Miejskiej w telefonie użytkownik musi posiadać smartfon obsługujący technologię NFC, kartę SIM NFC od T-Mobile oraz aktywną usługę MyWallet. Ta ostatnia już teraz umożliwia płacenie za zakupy telefonem, korzystając z kart płatniczych wydanych przez banki.

Źródło: T-Mobile

Twoja opinia

Jaka jest Twoja opinia na ten temat?

Podoba mi się
Mam mieszane odczucia
Nie podoba mi się
Nie mam zdania
25.58%
44 głosy
25.58%
44 głosy
25.58%
44 głosy
23.26%
40 głosy

Autor: Robert Dunst

Miłośnik nowych technologii (szczególnie urządzeń mobilnych) i twórczości cyfrowej z naciskiem na komputerowe efekty specjalne. Gadżeciarz i fan elektronicznej rozrywki w wydaniu mniej oraz bardziej przenośnym. Obserwator świata telekomunikacji. Związany sentymentem z jednym z najbardziej kulto...

Komentarze

[mc4wp_form id="56821"]
Top