Wiadomości

T-Mobile w służbie bezpieczeństwa dzieci

T-Mobile rozpoczyna współpracę z Komendą Główną Policji w ramach systemu Child Alert. Klienci operatora, dzięki komunikatom o zaginionych dzieciach przesyłanych prosto na ich telefony, będą mogli pomóc w ich szybszym odnalezieniu.

W Polsce każdego roku zgłaszanych jest około 8 tysięcy zaginięć małoletnich. Dla odnalezienia dziecka kluczowe jest szybkie rozpoczęcie poszukiwania i przekazanie informacji o zaginięciu. Od dziś w poszukiwaniach mogą pomóc również klienci T-Mobile. Aby móc zareagować, wystarczy mieć telefon i włączyć powiadomienia Child Alert, wysyłając bezpłatnego SMS-a o treści TAK na numer 80040 lub odpowiadając na SMS-a wysłanego przez operatora. Od połowy bieżącego roku zgodę na otrzymywanie powiadomień będzie można realizować podczas podpisywania nowej umowy lub aneksu. T-Mobile jako pierwszy operator w kraju umożliwia klientom otrzymywanie wspomnianych powiadomień o zaginięciu dziecka. W praktyce, jeżeli pojawią się okoliczności wskazujące na zaginięcie lub porwania, T-Mobile wyśle do klientów specjalny MMS. Będzie to przygotowany przez policję komunikat, zawierający podstawowe dane na temat zdarzenia i zaginionego dziecka. MMS będzie wysyłany tylko i wyłącznie po ogłoszeniu poszukiwań w ramach systemu Child Alert. Od momentu startu systemu do dziś uruchomiono tylko dwa alerty.

Źródło: T-Mobile

Tagi

Robert Dunst

Miłośnik nowych technologii (szczególnie urządzeń mobilnych) i twórczości cyfrowej z naciskiem na komputerowe efekty specjalne. Gadżeciarz i fan elektronicznej rozrywki w wydaniu mniej oraz bardziej przenośnym. Obserwator świata telekomunikacji. Związany sentymentem z jednym z najbardziej kultowych telefonów w historii - Nokią 3310.

Powiązane Artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close