Tajne laboratorium Apple na Tajwanie miejscem opracowywania nowych technologii ekranowych

Serwis Bloomberg donosi, że Apple ma sekretne laboratorium na Tajwanie, gdzie trwają aktualnie prace nad nowymi ekranami i powiązanymi z nimi technologiami, które miałyby pojawić się w przyszłych urządzeniach firmy.

Kompleks został niedawno otwarty w Longtan w północnej części Tajwanu i do tej pory utrzymywany był w tajemnicy. Z informacji Bloomberg wynika, że zatrudnionych jest tam około 50 inżynierów oraz innych pracowników (wśród nich m.in. byli pracownicy Qualcomma), których zadaniem jest opracowywanie jaśniejszych, cieńszych i bardziej energooszczędnych paneli micro-LED dla iPhone’ów, iPadów oraz Maców. Nowe rozwiązania mają też nie wymagać dodatkowego, tylnego podświetlenia. Co ciekawe, spekuluje się również, że w przyszłości zakład zacznie projektować ekrany OLED, gdyż Apple ma zamiar uniezależnić się od rozwiązań dostarczanych przez takie firmy jak LG Display, Japan Display, Samsung czy Sharp. Firma z Cupertino wystawiła także ogłoszenia w serwisie Linkedin, poszukując nowe osoby do pracy w fabrykach zajmujących się wyświetlaczami.

Źródło: Bloomberg

Twoja opinia

Jaka jest Twoja opinia na ten temat?

Podoba mi się
Mam mieszane odczucia
Nie podoba mi się
Nie mam zdania
14.29%
1 głosy
42.86%
3 głosy
42.86%
3 głosy
-0.01%
0 głosy

Miłośnik nowych technologii (szczególnie urządzeń mobilnych) i twórczości cyfrowej z naciskiem na komputerowe efekty specjalne. Gadżeciarz i fan elektronicznej rozrywki w wydaniu mniej oraz bardziej przenośnym. Obserwator świata telekomunikacji. Związany sentymentem z jednym z najbardziej kulto...

Komentarze