Wiadomości

Technologia 5G utrzyma przy życiu linię smartfonów Sony Xperia

Kilka dni temu Sony ogłosił, że produkcja smartfonów z linii Xperia zostanie po raz kolejny ograniczona w celu utrzymania zadowalającego poziomu przychodów. Choć dział Sony Mobile już od kilku lat przynosi straty, japoński gigant nie planuje kompletnie rozstać się ze swoimi smartfonami. Straty mają zostać ograniczone przez rozwijanie technologii 5G przez Sony.

Podczas ostatniego roku podatkowego Sony sprzedał zaledwie 13,5 milionów urządzeń sygnowanych logo Xperia. To aż 500 tysięcy mniej niż pierwotnie zakładany cel. Jest to także najniższy wynik sprzedaży w historii firmy, a na razie nie zanosi się na to, żeby stan rzeczy miał się poprawić. Według obecnych szacunków w 2018 roku Sony uda się sprzedać zaledwie 10 milionów smartfonów, czyli prawie 30% mniej niż w 2017.

Pomimo coraz słabszych wyników i wynikającego z nich mniejszego nakładu smartfonów, Sony nie planuje kompletnie zrezygnować z rynku urządzeń mobilnych. Dyrektor finansowy firmy, Hiroki Totoki, ogłosił, że Sony skupi się na rozwijaniu sieci piątej generacji. Standard 5G będzie powszechnie stosowany już za 2–3 lata, a jego rozwój może przynieść duże zyski przedsiębiorstwu. Japońska firma z pewnością skorzysta na możliwości testowania sieci na urządzeniach własnej produkcji.

Od tego roku z oferty Sony zniknie kilka modeli smartfonów. Całkowicie usunięte zostaną głównie niskobudżetowe linie. Wsparcie dla 5G będzie pierwotnie oferowanie głównie w topowych urządzeniach, na których to właśnie teraz ma skupiać się japońska firma.

Source: Xperiablog
Tagi

Marcin

Z technologią związany praktycznie od zawsze. Swoją karierę redaktorską rozpoczął jeszcze w 2013 roku. Użytkownik głównie sprzętu Sony. Fan grania na PS2 i PS3. Tymczasowy krakus, urodzony w Gdańsku, a dorastający w Bieszczadach. W wolnych chwilach zwiedza Europę swoim dziesięcioletnim Fiatem Punto. Studiuje dziennikarstwo i komunikację społeczną na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II.

Powiązane Artykuły

Sprawdź również

Close
Back to top button
Close