TeleGuru ma wszystkie oferty internetu w Twoim mieście Oszczędź do 50%. TeleGuru ma wszystkie oferty internetu w Twoim mieście Oszczędź do 50%.

Technologia LTE rośnie w siłę. Niebawem trafi do wszystkich regionów, nie tylko silnie zurbanizowanych

Technologia LTE rośnie w siłę. Niebawem trafi do wszystkich regionów

Z najnowszego raportu Mobility Report, przygotowanego przez Ericsson, najbliższe 5 lat przyniesie gwałtowny wzrost popularności technologii LTE. Do 2020 roku liczba subskrypcji LTE ma się zwiększyć o 3.1 miliarda sztuk.

Najszybszy rozwój LTE jest widoczny w rejonie Azji Południowo-Wschodniej, gdzie w ciągu 5 lat przybędzie 1.8 miliarda kart SIM działających w tej technologii. Stanowi to ponad 60% ogólnej liczby nowych subskrypcji LTE, szacowanych w skali globalnej przez Ericsson na 3.1 milarda do 2020 roku. W ciągu najbliższych 5 lat liczba kart SIM działających wyłącznie w oparciu o GSM/EDGE spadnie o 2.9 miliarda. Proces przechodzenia na technologię LTE najwolniej przebiega w regione Europy Środkowej, gdzie wciąż znaczna część użytkowników korzysta z przestarzałej technologii 3G. Warto jednak dodać, że zarówno w Europie Środkowej, jak i na Bliskim Wschodzie, technologia LTE znajduje się dopiero w początkowej fazie rozwoju, w odróżnieniu od Ameryki Północnej i Europy Zachodniej, gdzie LTE działa z powodzeniem od kilku lat.

„Dostęp do LTE staje się coraz powszechniejszy, a operatorzy oferują go już także poza najgęściej zaludnionymi obszarami. Popularność LTE wynika z jej licznych zalet, przede wszystkim umożliwia wyższą prędkość przesyłu danych, pozwalając na oglądania transmisji wideo w jakości FullHD. Co ważne dla operatorów, modernizacja sieci i przechodzenie na technologie LTE nie wymaga budowania infrastruktury od podstaw” – powiedział Oliver Kanzi, szef firmy Ericsson w Polsce.

Gwałtownemu rozwojowi sieci LTE oraz spadkowi popularności 3G towarzyszy również rosnąca pozycja HSPA, które do 2020 roku stanie się najpopularniejszą technologią przesyłania danych w rejonach rozwijających się, m.in. w Afryce, Europie Środkowej i Ameryce Południowej, zdobywając w tym czasie około 2.3 miliarda nowych kart SIM działających w tej technologii.

Źródło: Ericsson

Twoja opinia

Jaka jest Twoja opinia na ten temat?

Podoba mi się
Mam mieszane odczucia
Nie podoba mi się
Nie mam zdania
26.67%
4 głosy
26.67%
4 głosy
33.33%
5 głosy
13.33%
2 głosy

Komentarze

Niczego nie przegapisz!

Zapisz się do newslettera TeleGuru i zawsze bądź na bieżąco z technologicznymi nowinkami.

Top