Porównaj oferty operatorów pod Twoim adresem
oszczędź do 50%

 
 
 
Wiadomości

Technologia rozpoznawania twarzy Huawei będzie lepsza niż Face ID

Podczas premiery nowego Honora V10 w Chinach Huawei przedstawiło garść informacji na temat nowej technologii rozpoznawania twarzy, która ma być zaimplementowana w przyszłych smartfonach firmy. Według zapewnień będzie ona 10 razy dokładniejsza niż Face ID stosowane w smartfonach Apple’a.

Rozpoznawanie twarzy Huawei będzie działać bardzo podobnie jak w iPhone’ie X – na twarzy użytkownika „rysowane” są niewidzialne punkty tworzące mapę 3D, które następnie odczytywane są przez kamerę na podczerwień. Dodatkowo stosowana jest dioda emitująca światło podczerwone, które pozwala na zidentyfikowanie posiadacza urządzenia nawet w nocy. Główną różnicą będzie liczba punktów: w iPhone’ie X wynosi 30 000, natomiast rozwiązanie Huawei rysuje ich aż 300 tysięcy. To oznacza, że w teorii technologia chińskiej firmy będzie działać 10 razy sprawniej.

Kolejną zaletą rozpoznawania twarzy Huawei jest prędkość jego działania – użytkownik ma zostać zalogowany w zaledwie 400 milisekund, czyli mniej więcej tyle, ile w przypadku korzystania z czytnika linii papilarnych. Na razie technologia ta jest w fazie testów – gotowy jest działający prototyp, jednak nie wiadomo jeszcze, kiedy możemy spodziewać się go w rzeczywistych urządzeniach.

Źródło: Neowin
Back to top button