Porównaj oferty operatorów pod Twoim adresem
oszczędź do 50%

 
 
 
Wiadomości

Telewizja od Facebooka już w czerwcu

W lutym tego roku Mark Zuckerberg zapowiedział powstanie „facebookowej telewizji”. Mimo że, niebieskie logo Facebooka widzimy już wszędzie, ogłoszenie to było niemałym zaskoczeniem. Teraz dowiedzieliśmy się, że nową funkcję poznamy już za miesiąc.

Facebookowa konkurencja dla Youtube i Netflixa może zostać uruchomiona w połowie czerwca. Mówi się, że firma przygotuje ponad 20 własnych programów. Większość stanowić mają krótkie bo długości od 5 do 10 minut odcinki, ale ma się pojawić również kilka pełnometrażowych. Podobno Facebook szykuje serial na miarę netflixowego House of Cards. Pojawiły się również głosy, że w przyszłości Facebook może transmitować na żywo różne wydarzenia sportowe. Planowane są również programy publicystyczne i dyskusyjne.

Mówi się również o programie randkowym w którym uczestnicy mają poznawać się w wirtualnej rzeczywistości, a dopiero później w prawdziwym życiu. Swoją współpracę przy tym projekcie Facebooka potwierdziła firma Conde Nast Entertainment, jednak nie podali więcej szczegółów na ten temat.

Pojawiły się też plotki o podpisaniu umowy z wieloma gwiazdami i celebrytami, którzy mają pojawić się na antenie facebookowej telewizji, jednak nie wiadomo o kogo dokładnie chodzi.

Całość będzie prawdopodobnie dostępna poprzez nową aplikację. Informatorzy mówią, że premiera telewizji może mieć miejsce około 17 czerwca, ponieważ na ten termin zaplanowany jest festiwal w Cannes. Jedno jest pewne: o facebookowej telewizji jeszcze usłyszymy, ponieważ firma będzie chciała dobrze się zareklamować. Nie bez powodu, parę dni temu Youtube również zapowiedziało własne programy, więc Mark Zuckerberg na pewno zrobi wszystko aby przebić konkurencję.

Source: Engadget
Tagi

Powiązane Artykuły

Back to top button
Close