Porównaj oferty operatorów pod Twoim adresem
oszczędź do 50%

 
 
 
Wiadomości

Telewizory z innej galaktyki – LG prezentuje i wprowadza do Polski nową generację OLED-ów

W klimacie Gwiezdnych Wojen doczekaliśmy się wprowadzenia na polski rynek dwóch nowych serii telewizorów LG OLED TV 2015, wśród których znalazł się nagrodzony przez EISA model w rozmiarze 65 cali. Teleguru miał przyjemność uczestniczyć w pokazie i wyszedł z niego będąc pod dużym wrażeniem.

Najnowsza linia OLED 2015 składa się z dwóch serii o różnych rozdzielczościach i rozmiarach ekranu – topowej LG EG960 oraz znajdującej się o półkę niżej EG910. Zaprezentowane modele są jednak o tyle interesujące, że pod wieloma względami dzielą te same zalety, więc kupując tańszy telewizor nadal można doświadczyć wszelkich udogodnień i najnowszych technologii. W skład serii EG960 wchodzi nagrodzony przed kilkoma tygodniami przez EISA tytułem „Najlepszego europejskiego telewizora do kina domowego 2015-2016” model 65EG960V, zaś przedstawicielem rodziny EG910 jest TV o oznaczeniu 55EG910.

Jak już zostało wspomniane, obydwa różnią się rozmiarem i rozdzielczością ekranu, a więc w LG 65EG960 mamy do czynienia z przekątną 65-cali, na której prezentowany jest obraz w 4K (3840 x 2160 pikseli). W LG 55E6910 zastosowano matrycę wielkości 55-cali, w popularnej rozdzielczości Full HD (1920 x 1080 pikseli). Oprócz tego oferują m.in. 3 wejścia HDMI 1.4, Wi-Fi Direct, Miracast (przesyłanie obrazu przez Wi-Fi) oraz system dźwiękowy zaprojektowany we współpracy z firmą Harman/Kordon. Nowe telewizory LG OLED zostały ponadto wyposażone w system operacyjny webOS 2.0. news-lg-oled-3Warto też wspomnieć o zaletach oferowanych przez wyprodukowane w fabrykach LG Display panelach OLED. Producent zapewnia, że w porównaniu do zwykłych LCD gwarantują one nawet 200 razy głębszą czerń, nieskończony kontrast, realistyczne odwzorowanie barw czy też 1000 razy szybszy czas reakcji matrycy, co pomaga wyeliminować rozmycia spowodowane dynamicznym ruchem. Wszystko świetnie brzmi na papierze, ale trzeba przyznać, że nietrudno w to uwierzyć patrząc na jakość obrazu w obu nowych modelach. LG zdecydowanie ma się czym pochwalić i nic dziwnego, że tak mocno i ochoczo promuję swoją technologię OLED. Dodatkowo, aby zapewnić klientom wyjątkowe wrażenia, LG przygotowało specjalną promocję dla fanów Star Wars. Od 29 października kupując dowolny model telewizora LG OLED z linii 2015 i 2014, będą mogli poznać kultową sagę na nowo, otrzymując ekskluzywny pakiet Gwiezdnych Wojen na Blu-ray, złożony ze wszystkich dotychczasowych epizodów. Należy jedynie zarejestrować swój telewizor na stronie www.promocjalg.pl i odebrać nagrodę. Idealna powtórka przed nadchodzącym „Przebudzeniem mocy”. news-lg-oled-6Seria telewizorów LG OLED TV – 55EG910 jest już dostępna na polskim rynku w cenie 9999 zł w sieciach Euro RTV AGD, Media Markt i Saturn. Natomiast flagowa seria 65EG960 pojawi się w okresie przedświątecznym w rekomendowanej cenie detalicznej około 30 000 zł, w pierwszej kolejności w sieci Saturn. Ostateczna cena nie została jednak jeszcze ustalona.

Źródło: własne

0 0 vote
Article Rating
Tagi

Powiązane Artykuły

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
Close