Tizen OS popularniejszy od Android Wear, ale watchOS nadal wygrywa

Samsung Z1 - pierwszy smartfon z Tizen OS

Najnowsze statystyki udowadniają, że Tizen OS staje się coraz popularniejszy. W pierwszym kwartale 2017 roku ten system od Samsunga prześcignął Android Wear. Czy taki trend będzie się utrzymywać?

Obecnie najbardziej pożądane są smartwatche pracujące pod kontrolą watchOS (57%). Tuż za nim znajduje się Tizen OS z wynikiem 19%, a na trzecim miejscu uplasował się Android Wear. Ze sprzętu z tym systemem korzysta obecnie 18% użytkowników. Przewaga jednym procentem może nie jest duża, ale prześcignięcie systemu od Google nastąpiło pierwszy raz w historii.

Samsung-Smartwatch-Tizen-Market-Share-Q1-2017-1-768x749-1 Tizen OS popularniejszy od Android Wear, ale watchOS nadal wygrywa

Tizen OS powstały w 2012 roku z inicjatywy Samsunga początkowo funkcjonował jako system open source, który był wykorzystywany jedynie w przypadku inteligentnych zegarków tej firmy. Obecnie pod jego kontrolą pracują również smartfony, tablety, komputery, a nawet urządzenia AGD (chociażby inteligentne lodówki Samsunga). Nad rozwojem tego systemy pracuje obecnie Samsung, Intel oraz Fundacja Linux.

Twoja opinia

Jaka jest Twoja opinia na ten temat?

Podoba mi się
Mam mieszane odczucia
Nie podoba mi się
Nie mam zdania
100%
2 głosy
0%
0 głosy
0%
0 głosy
0%
0 głosy

Komentarze

Niczego nie przegapisz!

Zapisz się do newslettera TeleGuru i zawsze bądź na bieżąco z technologicznymi nowinkami.

Top