Toshiba chce sprzedać dział produkcji NAND

toshiba 850x478

Firma Toshiba od jakiegoś czasu przechodzi okres. Akcjonariusze w celu zapobiegnięcia upadłości podjęli decyzję o sprzedaży działu odpowiedzialnego za produkcję pamięci masowej NAND. Nie wiadomo jeszcze jaka firma zdecyduje się na zakup tej części Toshiby.

Z treści raportu Korea Herald możemy się dowiedzieć, że w licytacji udział chce wziąć fundusz Silver Lake Parters, Broadchom, Western Digital, Amazon, Apple oraz Google. Dwa pierwsze przedsiębiorstwa byłby w stanie zaproponować Toshibie odpowiednio po 18 miliardów dolarów amerykańskich. Nie są jeszcze znane kwoty, które zakładają zapłacić cztery ostatnie firmy, ale można podejrzewać, że nie będą niższe, niż konkurentów.

Zakup działu produkcji NAND Toshiby byłby najbardziej opłacalny dla firmy Western Digital. Mogłaby się ona stać jednym z większych producentów tego typu pamięci na świecie, bo już teraz posiada udział aż 17% zaraz po Samsungu, który może pochwalić się 37% udziałem.

NAND jest obecnie najpopularniejszym rodzajem pamięci flash na świecie. Charakteryzują się one o wiele krótszym czasem zapisu i odczytu w stosunku do pamięci typu NOR oraz dziesięciokrotnie wyższą wytrzymałością. Są one wykorzystywane głownie w nośnikach SSD oraz w smartfonach i tabletach. Porównując z klasycznymi dyskami HDD pamięci NAND mogą być nawet o kilkadziesiąt razy szybsze i wytrzymalsze. Nie dziwi więc fakt, że tak wiele firm chce posiadać większościowy udział w tworzeniu NAND, ponieważ prawdopodobnie przez kilka najbliższych lat będą one utrzymywać swoją popularność na stałym poziomie.

Źródło: Ubergizmo

Twoja opinia

Jaka jest Twoja opinia na ten temat?

Podoba mi się
Mam mieszane odczucia
Nie podoba mi się
Nie mam zdania
100%
1 głosy
0%
0 głosy
0%
0 głosy
0%
0 głosy

Komentarze

Niczego nie przegapisz!

Zapisz się do newslettera TeleGuru i zawsze bądź na bieżąco z technologicznymi nowinkami.

Top