Wiadomości

TSMC zajmie się produkcją procesorów do iPhone’a 7

Jeśli wierzyć najnowszym doniesieniom z Korei, Apple zrezygnowało z usług Samsunga i zatrudni TSMC jako jedynego producenta układów scalonych do tegorocznych iPhone’ów.

Koreański The Electronic Times podaje, że za decyzją kalifornijskiego giganta stoi zdolność TSMC do bardziej efektywnego wykorzystania 10-nanometrowej technologii wytwarzania i produkcji mniejszych, a zarazem bardziej energooszczędnych chipów. W efekcie pomogłoby to Apple w planowanym „odchudzeniu” iPhone’ów, bez konieczności poświęcania żywotności baterii. Niewykluczone, że wybranie TSMC zamiast Samsunga podyktowane zostało również faktem, że w przypadku iPhone’a 6S i 6S Plus obie firmy dostarczały procesory A9, jednak według testów i opinii użytkowników to właśnie rozwiązanie TSMC sprawowało się lepiej pod kątem wydajności i osiąganych temperatur. Układ nowej generacji o prawdopodobnej nazwie A10 ma trafić do masowej produkcji w czerwcu tego roku. Premiera iPhone’a 7 i iPhone’a 7 Plus ma nastąpić we wrześniu.

Źródło: 9to5Mac

Tagi

Robert Dunst

Miłośnik nowych technologii (szczególnie urządzeń mobilnych) i twórczości cyfrowej z naciskiem na komputerowe efekty specjalne. Gadżeciarz i fan elektronicznej rozrywki w wydaniu mniej oraz bardziej przenośnym. Obserwator świata telekomunikacji. Związany sentymentem z jednym z najbardziej kultowych telefonów w historii - Nokią 3310.

Powiązane Artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close