TeleGuru ma wszystkie oferty internetu w Twoim mieście Oszczędź do 50%. TeleGuru ma wszystkie oferty internetu w Twoim mieście Oszczędź do 50%.

Twitter zacznie śledzić jakie aplikacje pobierają użytkownicy serwisu

Twitter zacznie śledzić jakie aplikacje pobierają użytkownicy serwisu

Aktualizacja aplikacji pojawiła się już na urządzeniach z systemem iOS. W przyszłym tygodniu zawita również na Androida.

Gdy tylko aktualizacja wejdzie w życie, aplikacja sama uruchomi opcję śledzenia danych, o czym użytkownicy Twittera zostaną od razu powiadomieni. Firma zaznaczyła, że uzyskane informacje dotyczyć będą tylko listy pobranych programów, nie zaś danych wewnątrz nich. Oczywiście funkcję tę będzie można wyłączyć w menu ustawień Twittera. W przypadku urządzeń z systemem iOS i Android procedura ta wygląda tak samo. Należy skorzystać z dezaktywowania opcji w kategorii ustawień związanych z prywatnością.

Głównym założeniem nowej funkcji ma być zapewnienie osobom korzystającym z serwisu lepszego, bardziej spersonalizowanego doświadczenia. Zdaniem Twittera, poprzez zbieranie informacji odnośnie pobieranych aplikacji możliwe będzie sprawdzenie zainteresowań użytkowników. Powinno się to przełożyć m.in. na lepsze propozycje dotyczące kont do obserwowania, a co najważniejsze – bardziej odpowiednie reklamy.

Twitter nie jest pierwszą siecią społecznościową, która użyje informacji uzyskanych od użytkowników celem dostosowania wyświetlanych reklam. Facebook w tej kwestii opiera się na historii przeglądania stron swoich odbiorców. Warto dodać, że zarówno iOS, jak i system Android dają deweloperom dostęp do danych związanych z tym, jakie aplikacje pobierają użytkownicy tych platform, aczkolwiek nie każdy z twórców korzysta z tej możliwości.

Źródło: Mashable

Twoja opinia

Jaka jest Twoja opinia na ten temat?

Podoba mi się
Mam mieszane odczucia
Nie podoba mi się
Nie mam zdania
27.53%
125 głosy
18.28%
83 głosy
29.07%
132 głosy
25.12%
114 głosy

Komentarze

Niczego nie przegapisz!

Zapisz się do newslettera TeleGuru i zawsze bądź na bieżąco z technologicznymi nowinkami.

Top