Porównaj oferty operatorów pod Twoim adresem
oszczędź do 50%

 
 
 
Wiadomości

Tysiące szkół z dostępem do Orange Światłowodu w ciągu następnych 3 lat

Orange Polska wspiera najnowszy cel rządu, by podłączyć wszystkie szkoły w Polsce do szerokopasmowego Internetu, tworząc Ogólnopolską Sieć Edukacyjną.

Orange planuje w latach 2016-2018 przeznaczyć na inwestycje światłowodowe do 2.2 mld zł, podłączając do szybkiego Internetu nawet co czwarte mieszkanie, dom czy biuro. W porozumieniu zawartym pod koniec marca z Ministerstwem Cyfryzacji, operator zobowiązał się, że doprowadzi światłowód do ponad 4.5 tys. szkół (ok. 15% wszystkich placówek w kraju), finansując inwestycje z własnych środków. Przez ostatnie dwa miesiące dostęp do internetu światłowodowego o prędkości co najmniej 100 Mb/s uzyskało 138 z nich.

Oprócz tego, firma dba o edukację cyfrową dzieci i młodzieży. Podczas MegaMisji najmłodsi (dzieci z klas 1-3) w formie zabawy uczą się podstaw aktywnego i twórczego korzystania z nowoczesnych technologii – tworzenia prostych grafik czy materiałów wideo, a także zasad netykiety, dbania o bezpieczeństwo czy przestrzegania praw autorskich w sieci. Starsi uczniowie mają z kolei okazję nauczyć się podstaw programowania i robotyki w ramach programu #SuperKoderzy. Kolejna inicjatywa – Bezpiecznie Tu i Tam – pomaga natomiast dzieciom, młodzieży, ale także ich opiekunom i nauczycielom nauczyć się bezpiecznie i wartościowo korzystać z Internetu.

Źródło: Orange
Back to top button