TeleGuru ma wszystkie oferty internetu w Twoim mieście Oszczędź do 50%. TeleGuru ma wszystkie oferty internetu w Twoim mieście Oszczędź do 50%.

UKE wdraża swojego Speedtesta. Sprawdź wyniki po pierwszym półroczu

26 tys. zarejestrowanych użytkowników, 260 tys. przeprowadzonych pomiarów – to wynik PRO Speed Testu, certyfikowanego przez Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej narzędzia do pomiarów zarówno internetu stacjonarnego, jak i mobilnego.

PRO Speed Test przygotowano z firmą V-Speed. Wyrasta zatem mocny konkurent dla popularnego rankingu SpeedTest.pl.

Spradź wyniki SpeedTest.pl za kwiecień 2019 na Teleguru.

W odróżnieniu od innych narzędzi dostępnych w sieci aplikacja PRO Speed Test weryfikuje, w jakich warunkach był realizowany pomiar. Sprawdza m.in. takie elementy jak obciążenie procesora, rodzaj karty sieciowej, obecność aktywnych łącz VPN, natężenie generowanego ruchu w tle, liczbę urządzeń w sieci domowej użytkownika.

Średnia prędkość pobierania danych po pierwszych 6 miesiącach 2019 roku wyniosła 108,3 Mb/s w przypadku internetu stacjonarnego i 22,4 Mb/s dla internetu mobilnego. Prędkość wysyłania danych to odpowiednio 38,6 i 11,1 Mb/s.

info_glowna-850x638 UKE wdraża swojego Speedtesta. Sprawdź wyniki po pierwszym półroczu

Po pierwszym półroczu testów okazało się, że Inea ma najlepszy internet stacjonarny. Średnie wartości pobierania wynoszą tam 423,8 megabitów na sekundę, a średnie wartości wysyłania 386 megabitów na sekundę, zaś średnie opóźnienie w milisekundach wynosi tam 9,6 milisekund. Na kolejnych miejscach jest Toya i UPC Polska. Więcej informacji sprawdzicie na poniższej grafice.

info_glowna-850x638 UKE wdraża swojego Speedtesta. Sprawdź wyniki po pierwszym półroczu

Z kolei w przypadku internetu mobilnego wśród czwórki operatorów najlepsze statystyki zanotował Play ze średnią prędkością pobierania 26,3 MB/s i średnią prędkością wysyłania 9 Mb/s oraz ze średnim opóźnieniem 60,8 ms. Na kolejnych miejscach jest Orange Polska, T-Mobile Polska i Polkomtel operator sieci Plus. Ich szczegółowe wyniki znajdują się na grafice.

info_glowna-850x638 UKE wdraża swojego Speedtesta. Sprawdź wyniki po pierwszym półroczu

PRO Speed Test to zarówno strona desktopowa, jak i aplikacja mobilne (Android, iOS).

Najciekawsze jest to, że – jak podaje UKE „zgodnie z prawem pomiar łącza stacjonarnego wykonany za pomocą PRO Speed Testu pozwala stwierdzić nienależyte wykonanie umowy i skuteczne dochodzenie roszczeń konsumenta wobec dostawcy usług”.

Zyskaliśmy zatem bardzo ciekawe i użyteczne narzędzie internetowe.

Twoja opinia

Jaka jest Twoja opinia na ten temat?

Podoba mi się
Mam mieszane odczucia
Nie podoba mi się
Nie mam zdania
33.33%
1 głosy
0%
0 głosy
33.33%
1 głosy
33.34%
1 głosy

Komentarze

Niczego nie przegapisz!

Zapisz się do newslettera TeleGuru i zawsze bądź na bieżąco z technologicznymi nowinkami.

Top