TeleGuru ma wszystkie oferty internetu w Twoim mieście Oszczędź do 50%. TeleGuru ma wszystkie oferty internetu w Twoim mieście Oszczędź do 50%.

Unia Europejska wolna od opłat roamingowych od połowy 2017 roku

Unia Europejska wolna od opłat roamingowych od połowy 2017 roku

Parlament Europejski zatwierdził zniesienie opłat za roaming na terenie Unii Europejskiej. Podane zostały dokładne daty wejścia zmian w życie.

Nowe przepisy zostaną wprowadzone 15 czerwca 2017 roku i od tego momentu w krajach członkowskich UE nie będą naliczane żadne dodatkowe opłaty z tytułu roamingu. Jednakże już od 30 kwietnia 2016 roku rozpocznie się okres przejściowy, w którym nastąpi znacząca obniżka cen za rozmowy, SMS-y i korzystanie z Internetu za granicą. Operatorzy będą mogli w tym czasie obciążać klientów maksymalną opłatą roamingową za połączenia wychodzące w wysokości 5 eurocentów za minutę, w porównaniu do obecnych 19 eurocentów, 2 eurocenty za SMS (teraz 6 eurocentów) oraz 5 eurocentów za 1 MB transferu danych (obecnie 20 eurocentów). Oznacza to, że spadki w stosunku do aktualnych cen wyniosą nawet 75%, a ponad pół miliarda obywateli Unii Europejskiej będzie mogła bez obaw o nadmierne koszty kontaktować się rodziną i znajomymi oraz surfować po Internecie.

Źródło: EPP Group

Twoja opinia

Jaka jest Twoja opinia na ten temat?

Podoba mi się
Mam mieszane odczucia
Nie podoba mi się
Nie mam zdania
42.86%
3 głosy
14.29%
1 głosy
28.57%
2 głosy
14.28%
1 głosy

Komentarze

Niczego nie przegapisz!

Zapisz się do newslettera TeleGuru i zawsze bądź na bieżąco z technologicznymi nowinkami.

Top