Wiadomości

Unia Europejska wolna od opłat roamingowych od połowy 2017 roku

Parlament Europejski zatwierdził zniesienie opłat za roaming na terenie Unii Europejskiej. Podane zostały dokładne daty wejścia zmian w życie.

Nowe przepisy zostaną wprowadzone 15 czerwca 2017 roku i od tego momentu w krajach członkowskich UE nie będą naliczane żadne dodatkowe opłaty z tytułu roamingu. Jednakże już od 30 kwietnia 2016 roku rozpocznie się okres przejściowy, w którym nastąpi znacząca obniżka cen za rozmowy, SMS-y i korzystanie z Internetu za granicą. Operatorzy będą mogli w tym czasie obciążać klientów maksymalną opłatą roamingową za połączenia wychodzące w wysokości 5 eurocentów za minutę, w porównaniu do obecnych 19 eurocentów, 2 eurocenty za SMS (teraz 6 eurocentów) oraz 5 eurocentów za 1 MB transferu danych (obecnie 20 eurocentów). Oznacza to, że spadki w stosunku do aktualnych cen wyniosą nawet 75%, a ponad pół miliarda obywateli Unii Europejskiej będzie mogła bez obaw o nadmierne koszty kontaktować się rodziną i znajomymi oraz surfować po Internecie.

Źródło: EPP Group

Tagi

Robert Dunst

Miłośnik nowych technologii (szczególnie urządzeń mobilnych) i twórczości cyfrowej z naciskiem na komputerowe efekty specjalne. Gadżeciarz i fan elektronicznej rozrywki w wydaniu mniej oraz bardziej przenośnym. Obserwator świata telekomunikacji. Związany sentymentem z jednym z najbardziej kultowych telefonów w historii - Nokią 3310.

Powiązane Artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close