Porównaj oferty operatorów pod Twoim adresem
oszczędź do 50%

 
 
 
Wiadomości

UOKiK nałożył 50 mln kary na Polkomtel

Plus pobierał dodatkowe opłaty za transfer danych

Dokładnie 50 634 687 zł Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów nałożył na Polkomtel. Z ustaleń urzędu wynika, że od 2013 do 2017 roku pobierana była dodatkowa opłata za streaming audio i wideo (słuchania radia on-line, oglądanie filmów np. na YouTube). Za minutę transmisji użytkownik musiał zapłacić dodatkowo 40 gr.

Opłaty nie były wyszczególnione w rachunku za telefon. Wpisane były w rubryce: Połączenie i SMS-y wykonywane w kraju. Opłaty te były pobierane od użytkowników oferty: „Bezpieczny internet”, „Nielimitowany internet”, „Pakiet non stop”.

W toku postępowania potwierdziliśmy, że abonenci nie mogli w pełni korzystać z pakietu, ponieważ ponosili nieuzasadnione opłaty. Wiele osób zawierając umowę było przekonanych, że będą mogli korzystać z wykupionej transmisji danych

Prezesa UOKiK Markek Niechciała

Każdy użytkownik sieci Plus, który zapłacił za dodatkowy transfer danych, może złożyć reklamację o zwrot poniesionych opłat. Jak czytamy na stronie urzędu:

Dostęp do internetu kupujemy na innych zasadach niż do telewizji, gdzie w ramach pakietu możemy oglądać jedynie wymienione w umowie kanały. Pakiet internetowy jest wielkością zużycia danych (np. 5 GB, 20 GB, oferta bez limitu), a liczba i typ stron, które możemy przeglądać, jest nieograniczona. W jego ramach konsument powinien móc korzystać ze wszystkich rodzajów transmisji danych bez dodatkowych opłat, a przedsiębiorcy nie powinni tego ograniczać. Warto pamiętać, że dodatkowe opłaty mogą zostać jednak przewidziane przez właścicieli płatnych serwisów np. VOD.

uokik.gov.pl

Polkomtel musi opublikować w mediach społecznościowych i swojej stronie oświadczenie rozstrzygnięcia urzędu. Decyzja nie jest prawomocna, operator ma prawo się od niej odwołać do sądu.

Źródło
Polkomtel - opłaty za video streaming
Tagi

Powiązane Artykuły

Dodaj komentarz

avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o
Back to top button
Close