TeleGuru ma wszystkie oferty internetu w Twoim mieście Oszczędź do 50%. TeleGuru ma wszystkie oferty internetu w Twoim mieście Oszczędź do 50%.

Urządzenia Apple częstszym prezentem na święta niż produkty konkurencji

Urządzenia Apple częstszym prezentem na święta niż produkty konkurencji

Dane firmy analitycznej Flurry pokazują, że w okresie od 19 do 25 grudnia prawie połowa wszystkich sprzedanych urządzeń mobilnych należała do Apple. Konkurenci pozostali daleko w tyle.

Z przeprowadzonego w oparciu o 780 tysięcy aplikacji badania wynika, że 49.1% urządzeń aktywowanych w podanych dniach stanowiły smartfony i tablety Apple. W porównaniu do ubiegłego roku jest to jednak spadek o 2.2%. Drugie miejsce na liście zajął Samsung, do którego należało 19.8% nowych aktywacji (wzrost o 2.1%). Kolejne pozycje zgarnęły Nokia, LG oraz Xiaomi, z wynikami odpowiednio 2%, 1.7% i 1.5% aktywowanych urządzeń w tym okresie. news-flurry-raport-3 Urządzenia Apple częstszym prezentem na święta niż produkty konkurencji Raport firmy Flurry ukazuje również rosnący popyt na phablety. W 2013 roku smartfony z dużymi ekranami (powyżej 5-cali) stanowiły zaledwie 4% nowych urządzeń aktywowanych w dniach 19-25 grudnia. Rok później było to już 13%. Teraz ich udział wynosi natomiast 27% i należy spodziewać się, że kolejne lata tylko potwierdzą ten trend. Tymczasem aktywacja małych telefonów spadła z 2 do 1%. Podobnie jest w przypadku średniowymiarowych smartfonów (np. iPhone 6S), które w tym roku stanowią 54% wszystkich aktywacji, podczas gdy w 2013 roku ich udział wynosił 64%. news-flurry-raport-3 Urządzenia Apple częstszym prezentem na święta niż produkty konkurencjinews-flurry-raport-3 Urządzenia Apple częstszym prezentem na święta niż produkty konkurencji Nie lepiej sytuacja przedstawia się w segmencie tabletów, które nie są już tak popularnym prezentem pod choinką jak kiedyś. Na przestrzeni lat 2013-2014-2015 aktywacje mniejszych typów tych urządzeń stanowiły odpowiednio 12%, 11% i 9%. Wśród większych rozwiązań również zaobserwowano spadki – z 17% do 11%, aż po 9% w tym roku. Z zebranych przez analityków danych dowiedzieliśmy się też, że liczba aplikacji zainstalowanych w tegorocznym okresie świątecznym wzrosła ponad dwukrotnie względem innych grudniowych dni (tylko USA). news-flurry-raport-3 Urządzenia Apple częstszym prezentem na święta niż produkty konkurencji

Źródło: Flurry

Twoja opinia

Jaka jest Twoja opinia na ten temat?

Podoba mi się
Mam mieszane odczucia
Nie podoba mi się
Nie mam zdania
36.36%
4 głosy
0%
0 głosy
27.27%
3 głosy
36.37%
4 głosy

Komentarze

Niczego nie przegapisz!

Zapisz się do newslettera TeleGuru i zawsze bądź na bieżąco z technologicznymi nowinkami.

Top