TeleGuru ma wszystkie oferty internetu w Twoim mieście Oszczędź do 50%. TeleGuru ma wszystkie oferty internetu w Twoim mieście Oszczędź do 50%.

Użytkownicy BlackBerry zmieniają telefon raz na prawie trzy lata

Użytkownicy BlackBerry zmieniają telefon raz na prawie trzy lata

news-bb_passport-1 Użytkownicy BlackBerry zmieniają telefon raz na prawie trzy lataProducenci smartfonów co roku odświeżają swoje portfolio produktów, wprowadzając do sprzedaży nowe, mniej lub bardziej innowacyjne modele. Nie brakuje osób, które podążają za tym trendem i zmieniają urządzenie po tak krótkim czasie. Z pewnością nie zaliczają się jednak do nich użytkownicy BlackBerry.

Według danych sporządzonych przez Kantar Worldpanel, obejmujących Stany Zjednoczone, średni czas korzystania przez użytkowników z jednego smartfona wynosi około 22 miesiące – dopiero po tym czasie przesiadają się oni na nowy model. W przypadku osób przywiązanych do urządzeń BlackBerry okres ten wydłuża się natomiast aż do 32 miesięcy. Widać więc, że nie spieszą się oni z zakupem bardziej aktualnego sprzętu, co raczej niekoniecznie dobrze wpływa na sprzedaż kanadyjskiej firmy. Możemy jednak przypuszczać, że statystyki te wynikają z faktu, że do tej pory większość konsumentów była blokowana przez 2-letnią umowę operatorską, będąc tym samym skutecznie powstrzymywanym przed szybszą zmianą wysłużonego telefonu. Obecnie telekomy zaczynają porzucać dawny model kontraktowy, dzięki czemu w niedalekiej przyszłości powyższe dane procentowe mogą ulec zmianie. Z raportu Kantar wynika też, że najkrócej swoje urządzenia przed zmianą na nowsze trzymają użytkownicy Microsoft Lumii – 16 miesięcy. W przypadku Samsunga średnia wynosi z kolei 18 miesięcy. U Apple średni cykl wymiany to około 25 miesięcy, co jest dosyć ciekawe, biorąc pod uwagę, że z roku na rok coraz więcej konsumentów kupuje iPhone’y.

Źródło: N4BB

Twoja opinia

Jaka jest Twoja opinia na ten temat?

Podoba mi się
Mam mieszane odczucia
Nie podoba mi się
Nie mam zdania
42.86%
3 głosy
14.29%
1 głosy
14.29%
1 głosy
28.56%
2 głosy

Komentarze

Niczego nie przegapisz!

Zapisz się do newslettera TeleGuru i zawsze bądź na bieżąco z technologicznymi nowinkami.

Top