Wiadomości

Użytkownicy BlackBerry zmieniają telefon raz na prawie trzy lata

news-bb_passport-1Producenci smartfonów co roku odświeżają swoje portfolio produktów, wprowadzając do sprzedaży nowe, mniej lub bardziej innowacyjne modele. Nie brakuje osób, które podążają za tym trendem i zmieniają urządzenie po tak krótkim czasie. Z pewnością nie zaliczają się jednak do nich użytkownicy BlackBerry.

Według danych sporządzonych przez Kantar Worldpanel, obejmujących Stany Zjednoczone, średni czas korzystania przez użytkowników z jednego smartfona wynosi około 22 miesiące – dopiero po tym czasie przesiadają się oni na nowy model. W przypadku osób przywiązanych do urządzeń BlackBerry okres ten wydłuża się natomiast aż do 32 miesięcy. Widać więc, że nie spieszą się oni z zakupem bardziej aktualnego sprzętu, co raczej niekoniecznie dobrze wpływa na sprzedaż kanadyjskiej firmy. Możemy jednak przypuszczać, że statystyki te wynikają z faktu, że do tej pory większość konsumentów była blokowana przez 2-letnią umowę operatorską, będąc tym samym skutecznie powstrzymywanym przed szybszą zmianą wysłużonego telefonu. Obecnie telekomy zaczynają porzucać dawny model kontraktowy, dzięki czemu w niedalekiej przyszłości powyższe dane procentowe mogą ulec zmianie. Z raportu Kantar wynika też, że najkrócej swoje urządzenia przed zmianą na nowsze trzymają użytkownicy Microsoft Lumii – 16 miesięcy. W przypadku Samsunga średnia wynosi z kolei 18 miesięcy. U Apple średni cykl wymiany to około 25 miesięcy, co jest dosyć ciekawe, biorąc pod uwagę, że z roku na rok coraz więcej konsumentów kupuje iPhone’y.

Źródło: N4BB

Tagi

Robert Dunst

Miłośnik nowych technologii (szczególnie urządzeń mobilnych) i twórczości cyfrowej z naciskiem na komputerowe efekty specjalne. Gadżeciarz i fan elektronicznej rozrywki w wydaniu mniej oraz bardziej przenośnym. Obserwator świata telekomunikacji. Związany sentymentem z jednym z najbardziej kultowych telefonów w historii - Nokią 3310.

Powiązane Artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close