Porównaj oferty operatorów pod Twoim adresem
oszczędź do 50%

 
 
 
Wiadomości

Użytkownicy wolą aktualizować oprogramowanie starych telefonów, niż kupować nowe

Telefony są teraz coraz tańsze i lepsze, w związku z czym mogłoby się wydawać, że wymienianie ich na nowe staje się coraz częstszym zwyczajem. Okazuje się jednak, że jest inaczej. Zgodnie z raportem opublikowanym w New York Post, użytkownicy telefonów wolą aktualizować oprogramowanie swoich starych telefonów, niż nabywać nowe urządzenia.

Źródło cytuje słowa założyciela i głównego analityka z Jackdaw Research Jana Dawsona, który zauważa, że „każdy z nas zna osoby, które wciąż używają swoich cztero- czy pięcioletnich telefonów i nie widzą sensu w ich wymienianiu na nowe urządzenia„. Analityk zauważa również, że osoby, które miały w zwyczaju zmieniać telefon raz na parę lat, coraz częściej przestają to robić.

Chetan Sharma, dyrektor generalny Chetan Sharma Consulting, twierdzi, że za telefony musimy wciąż płacić dużo, w związku z czym większość osób traktuje je jak komputery, chcąc korzystać z nich przez długi czas. Na pewno taniej i łatwiej jest co jakiś czas aktualizować oprogramowanie starego i zasłużonego modelu, niż po roku czy dwóch kupować kolejne urządzenie.

Source: Ubergizmo
Tagi

Powiązane Artykuły

Back to top button
Close