Wiadomości

Vertu, producent luksusowych smartfonów, ma poważne problemy finansowe

Vertu, brytyjska firma produkująca drogie, luksusowe telefony, ma poważne problemy finansowe. Producent jest zadłużony i nie płaci swoim pracownikom, a ponadto zagraża mu sprawa sądowa, która może skończyć się nawet zakończeniem działalności firmy.

Vertu słynie ze sprzedaży smartfonów z Androidem w szokująco wysokich cenach: za telefon od tego producenta zapłacimy standardowo kilka tysięcy euro, a  najdroższe modele, takie jak ten, kosztują nawet 44 tysiące (chyba nawet nie ma sensu przeliczać tego na złotówki). Teraz firma będzie musiała stawić czoła sporym problemom finansowym. Pracownicy i firmy współpracujące z Vertu nie otrzymali w czerwcu zapłaty za wykonaną pracę. Producent jest dłużny pieniądze swoim dostawcom, wśród których znajdują się giganci tacy jak Qualcomm czy Microsoft. Firmy te najprawdopodobniej już zaczęły wzywać Vertu do spłaty należności. Jakby tego było mało, producent zalega z zapłatą administratorowi nieruchomości ponad 500 tysięcy dolarów.

Jeszcze nie koniec

To wciąż tylko część problemów, z jakimi musi zmierzyć się brytyjska firma. Wisi nad nią widmo sprawy sądowej, która może skończyć się całkowitym zakończeniem działalności Vertu. W marcu tego roku firmę przejęła turecka spółka Hakan Uzan. Spółka ta posiada cypryjską firmę Baferton, która zgodziła się zapłacić producentowi 61 milionów dolarów z intencją „pełnego wykorzystania potencjału firmy”. Jednak poprzedni właściciel Vertu twierdzi, że nie otrzymał żadnych pieniędzy, i zamierza pozwać Uzan za „nielegalny akt” przejęcia udziałów firmy.

Source:
Tagi

Powiązane Artykuły

Sprawdź również

Close
Back to top button
Close