Virgin Mobile i NC+ ze zgodą na dopłaty do roamingu UE

img

Jak informuje serwis rpkom.pl, już czterech operatorów telekomunikacyjnych ma zgodę UKE na wprowadzenie dodatkowych opłat za usługi w roamingu.

W ostatnim czasie zgody zostały przyznane Virgin Mobile Polska oraz NC+. Wcześniej otrzymali je Plus i Premium Mobile. Urząd zezwolił im na wprowadzenie dopłat na 12 miesięcy.

Grażyna-Piotrowska-Oliwa Virgin Mobile i NC+ ze zgodą na dopłaty do roamingu UE

Zgadza się, otrzymaliśmy pozytywną decyzję w sprawie dopłat do roamingu w UE. Obecnie decyzja jest analizowana w zakresie w jakim będzie zastosowana w naszych ofertach. Z całą pewnością już dziś możemy powiedzieć, że planowane zmiany będą korzystne dla abonentów sieci Virgin Mobile. O zmianach będziemy informować na bieżąco

– powiedziała Grażyna Piotrowska-Oliwa, prezes Virgin Mobile Polska.

Grażyna-Piotrowska-Oliwa Virgin Mobile i NC+ ze zgodą na dopłaty do roamingu UE

Jeśli operator podjął decyzję o pobieraniu dodatkowych opłat w okresie kolejnych 12 miesięcy musi mieć na uwadze, aby wysokość przychodów z osiąganych dopłat nie przekroczyła wysokości wykazanej przez operatora, zweryfikowanej przez Prezesa UKE i wykazanej w decyzji wysokości marży

– tłumaczy Martin Stysiak, rzecznik UKE.

Póki co żaden z telekomów nie wprowadził decyzji w życie. W przypadku Premium Mobile zmieni się to jednak od 1 listopada br. Stawka w usłudze roamingu za rozmowy przychodzące wyniesie wówczas 0 zł, rozmowy wychodzące 8 gr. (brutto, czyli z VAT) za minutę, SMS 3 gr., a za 1 MB danych 2 gr. Zostanie to zakomunikowane drogą mailową, poprzez SMS oraz na stronie internetowej firmy.

W przypadku zmiany cen, klientom operatorów przysługiwać będzie prawo do wypowiedzenia umowy.

Source: Rpkom.pl

Your opinion

What is your opinion on that?

I like
I have mixed feelings
I do not like
I have no opinion
100%
1 votes
0%
0 votes
0%
0 votes
0%
0 votes

Comments

Niczego nie przegapisz!

Zapisz się do newslettera TeleGuru i zawsze bądź na bieżąco z technologicznymi nowinkami.

Top