Wiadomości

W przyszłym miesiącu wystartuje usługa płatności mobilnych LG

Płacenie przy pomocy smartfona staje się coraz popularniejsze, co dostrzegają giganci branży technologicznej. Po usługach płatności mobilnych od Samsunga, Apple i Google, czas na LG.

Południowokoreańska firma potwierdziła w rozmowie z The Korea Times, że planuje wystartować z własną platformą już w grudniu. Aktualnie trwa nawiązywanie współpracy z czołowymi przedsiębiorstwami i największymi bankami w Korei Południowej. Niestety nie ujawnione zostały konkretne szczegóły na temat oficjalnej nazwy usługi (do tej pory określano ją jako G Pay), ani też dokładnej daty jej uruchomienia. Ponadto, zagadką pozostaje, czy LG skorzysta w swoim systemie płatności z samego NFC czy również MST (Magnetic Secure Transmission), podobnie jak Samsung Pay, zapewniając tym samym możliwość płacenia w ponad 30 milionach punktów na całym świecie. Czy LG uda się przebić na rynku z własną usługą, gdy dostępne są takie rozwiązania jak wspomniany Samsung Pay, Apple Pay czy Android Pay? Przekonamy się już wkrótce. Na pewno nie będzie to łatwe zadanie.

Źródło: GSMArena

Tagi

Robert Dunst

Miłośnik nowych technologii (szczególnie urządzeń mobilnych) i twórczości cyfrowej z naciskiem na komputerowe efekty specjalne. Gadżeciarz i fan elektronicznej rozrywki w wydaniu mniej oraz bardziej przenośnym. Obserwator świata telekomunikacji. Związany sentymentem z jednym z najbardziej kultowych telefonów w historii - Nokią 3310.

Powiązane Artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close