TeleGuru ma wszystkie oferty internetu w Twoim mieście Oszczędź do 50%. TeleGuru ma wszystkie oferty internetu w Twoim mieście Oszczędź do 50%.

WALDIO – technologia przyspieszająca smartfona i zwiększająca żywotność baterii

WALDIO - technologia przyspieszająca smartfona i zwiększająca żywotność baterii

Telefony, tablety i inne urządzenia z czasem zwalniają, tracą swoją dawną wydajność, a ich baterie zaczynają zawodzić. Naukowcy z Uniwersytetu Hanyang w Korei Południowej twierdzą jednak, że mają na to sposób – jest nim technologia o nazwie WALDIO.

Write Ahead Logging Direct IO (WALDIO) to opracowana przez koreańskich naukowców pod przewodnictwem profesora You-jip Wona technologia, a właściwie specjalny tryb, dzięki któremu w znaczny sposób można przyspieszyć smartfona, przy jednoczesnym zwiększeniu żywotności jego baterii. Główną zasadą tego rozwiązania jest niezapisywanie niepotrzebnych danych w urządzeniu. Zdaniem Wona, spadającą wydajność smartfonów można przypisać wielokrotnemu przechowywaniu i usuwaniu danych w pamięci flash. Przy pomocy WALDIO możliwe jest zredukowanie zużycia pamięci i ograniczenie zapisu danych do niezbędnego minimum. W wyniku tego, używany sprzęt będzie w stanie działać nawet do 20 razy szybciej, a jego akumulator zyska około 40% większą żywotność. Nie wiadomo, czy technologia ta może zostać zaimplementowana w aktualnie dostępnych urządzeniach i kiedy ewentualnie zostanie wprowadzona.

Źródło: Business Korea

Twoja opinia

Jaka jest Twoja opinia na ten temat?

Podoba mi się
Mam mieszane odczucia
Nie podoba mi się
Nie mam zdania
33.33%
3 głosy
11.11%
1 głosy
33.33%
3 głosy
22.23%
2 głosy

Komentarze

Niczego nie przegapisz!

Zapisz się do newslettera TeleGuru i zawsze bądź na bieżąco z technologicznymi nowinkami.

Top