Wiadomości

WALDIO – technologia przyspieszająca smartfona i zwiększająca żywotność baterii

Telefony, tablety i inne urządzenia z czasem zwalniają, tracą swoją dawną wydajność, a ich baterie zaczynają zawodzić. Naukowcy z Uniwersytetu Hanyang w Korei Południowej twierdzą jednak, że mają na to sposób – jest nim technologia o nazwie WALDIO.

Write Ahead Logging Direct IO (WALDIO) to opracowana przez koreańskich naukowców pod przewodnictwem profesora You-jip Wona technologia, a właściwie specjalny tryb, dzięki któremu w znaczny sposób można przyspieszyć smartfona, przy jednoczesnym zwiększeniu żywotności jego baterii. Główną zasadą tego rozwiązania jest niezapisywanie niepotrzebnych danych w urządzeniu. Zdaniem Wona, spadającą wydajność smartfonów można przypisać wielokrotnemu przechowywaniu i usuwaniu danych w pamięci flash. Przy pomocy WALDIO możliwe jest zredukowanie zużycia pamięci i ograniczenie zapisu danych do niezbędnego minimum. W wyniku tego, używany sprzęt będzie w stanie działać nawet do 20 razy szybciej, a jego akumulator zyska około 40% większą żywotność. Nie wiadomo, czy technologia ta może zostać zaimplementowana w aktualnie dostępnych urządzeniach i kiedy ewentualnie zostanie wprowadzona.

Źródło: Business Korea

Tagi

Robert Dunst

Miłośnik nowych technologii (szczególnie urządzeń mobilnych) i twórczości cyfrowej z naciskiem na komputerowe efekty specjalne. Gadżeciarz i fan elektronicznej rozrywki w wydaniu mniej oraz bardziej przenośnym. Obserwator świata telekomunikacji. Związany sentymentem z jednym z najbardziej kultowych telefonów w historii - Nokią 3310.

Powiązane Artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close