TeleGuru ma wszystkie oferty internetu w Twoim mieście Oszczędź do 50%. TeleGuru ma wszystkie oferty internetu w Twoim mieście Oszczędź do 50%.

WhatSim – nielimitowane wiadomości przez WhatsApp na całym świecie

WhatSim - nielimitowane wiadomości przez WhatsApp na całym świecie

WhatsApp cieszy się ogromną popularnością (korzysta z niego ponad 700 milionów użytkowników). Wymaga jednak połączenia internetowego, co niestety wiąże się z często dużymi kosztami, szczególnie za granicą. Zaradzić temu problemowi zamierza Zeromobile, które uruchomiło WhatSim.

Należący do Facebooka WhatsApp to obecnie jedna z lepszych, o ile nie najlepsza alternatywa dla standardowych SMS-ów. Aplikację można pobrać za darmo (jest dostępna na większość urządzeń mobilnych), a po dwunastu miesiącach płaci się zaledwie 99 centów na rok. Niestety, w przypadku osób, które dużo podróżują i przebywają za granicą, a chcą być w stałym kontakcie z rodziną i znajomymi korzystanie z usługi wiąże się z dodatkowymi kosztami, w ramach transmisji pakietowej.

Włoska firma Zeromobile postanowiła jednak rozwiązać ten kłopot, wprowadzając do sprzedaży starter WhatSim, którego koszt wynosi 10 euro (w niektórych krajach 5 euro) i jest ważny przez rok. Działa on w 150 krajach na całym świecie i obejmuje ponad 400 sieci komórkowych, współpracując ze wszystkimi telefonami bez SimLocka. Karta jest zgodna ze wszystkimi standardami wielkości (Nano, Micro i zwykłe SIM). Do wspomnianej wcześniej kwoty należy doliczyć również opłatę za wysyłkę, która dla Polski wynosi 10 euro, w przypadku dostawy w 5 do 15 dni lub 15 euro, jeśli starter ma być dostarczony w ciągu 3 do 5 dni.

Przedłużenie subskrypcji o kolejny rok to również koszt 10 euro. Wiadomości tekstowe oraz podawanie lokalizacji jest bezpłatne i nielimitowane, natomiast przesyłanie zdjęć czy krótkich nagrań audio/wideo to już dodatkowy wydatek, w postaci tzw. kredytów (ich potrzebna liczba różni się w zależności od regionu świata, w którym użytkownik się aktualnie znajduje). Za 1000 kredytów należy zapłacić 5 euro.

Państwa, które obsługują WhatSim zostały podzielone na sześć oddzielnych stref. Każda z nich oferuje określony pakiet danych przeznaczony do wykorzystania na wiadomości tekstowe. Na przykład pierwszy region, w którym znajduje się większość państw europejskich (w tym Polska) daje dostęp do 50 MB danych do wykorzystania przez użytkownika.

news-whatsim-pakiety WhatSim - nielimitowane wiadomości przez WhatsApp na całym świecieStarter można zamawiać w tym miejscu (wypełniając formularz). Wysyłka ruszy pod koniec bieżącego miesiąca, a dokładnie 26 lutego.

Źródło: WhatSim

Twoja opinia

Jaka jest Twoja opinia na ten temat?

Podoba mi się
Mam mieszane odczucia
Nie podoba mi się
Nie mam zdania
25.13%
48 głosy
26.18%
50 głosy
24.08%
46 głosy
24.61%
47 głosy

Komentarze

Niczego nie przegapisz!

Zapisz się do newslettera TeleGuru i zawsze bądź na bieżąco z technologicznymi nowinkami.

Top