Wiadomości

Wi-Fi Calling z obsługą większej liczby urządzeń

Ericsson ogłosił rozszerzenie Wi-Fi Calling o dodanie nowej funkcjonalności – Wi-Fi Calling dostępne na urządzenia działające jedynie w sieci W-Fi. Operatorzy mogą teraz rozszerzyć zasięg usług głosowych dostępnych do tej pory jedynie na smartfonach o kolejne miliony urządzeń działających tylko w technologii Wi-Fi, takich jak tablety czy komputery osobiste.

Dzięki nowej funkcjonalności, użytkownicy mogą za pomocą urządzeń mających jedynie dostęp do Wi-Fi wykonywać połączenia głosowe w obrębie jakiejkolwiek sieci Wi-Fi. Urządzenia osobiste użytkowników mogą znajdować się w różnych punktach dostępnych w każdym miejscu na świecie, a ich smartfony mogą mieć dostęp do sieci komórkowej lub Wi-Fi. Można wówczas wybrać dowolne urządzenie z którego chce się rozmawiać. Rozmowy mogą więc być prowadzone w miejscach o słabym zasięgu sieci komórkowej, np. w budynkach mieszkalnych. Dodatkowo, użytkownicy nie są już zmuszeni polegać na komunikatorach internetowych dostępnych z poziomu aplikacji. Rozwiązanie Ericssona obejmuje wiele opcji konfiguracji rozmów, takich jak rozmowy jednoczesne na kilku urządzeniach i przekierowanie rozmowy pomiędzy różnymi sprzętami. Konfiguracja jest możliwa na urządzeniach każdego typu. Według prognoz, pierwsi operatorzy wprowadzą komercyjnie usługę Wi-Fi Calling na wiele urządzeń jeszcze w trakcie 2015 roku.

Źródło: Ericsson

Tagi

Robert Dunst

Miłośnik nowych technologii (szczególnie urządzeń mobilnych) i twórczości cyfrowej z naciskiem na komputerowe efekty specjalne. Gadżeciarz i fan elektronicznej rozrywki w wydaniu mniej oraz bardziej przenośnym. Obserwator świata telekomunikacji. Związany sentymentem z jednym z najbardziej kultowych telefonów w historii - Nokią 3310.

Powiązane Artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Sprawdź również

Close
Back to top button
Close