Wiadomości

Wi-Fi HaLow – nowy standard łączności dla Internetu Rzeczy

Wi-Fi Alliance zapowiedziało nowy typ Wi-Fi o nazwie HaLow, oferujący lepszą energooszczędność i większy zasięg od obecnych standardów.

Dzięki zastosowaniu pasma 900 MHz, Wi-Fi 802.11ah HaLow ma zaoferować prawie dwa razy większy zasięg i przenikać przez ściany znacznie efektywniej niż dotychczasowo stosowane rozwiązania. Jego zaletą ma być też wyraźnie niższe zapotrzebowanie na energię, przez co znajdzie zastosowanie w przesyłających mniejsze ilości danych urządzeniach połączonych, należących do tzw. Internetu Rzeczy, czyli m.in. różnego rodzaju inteligentnej elektronice domowej. Co więcej, HaLow będzie też wykorzystywać pasma 2.4 GHz i 5 GHz, czyniąc go kompatybilnym z obecnymi telefonami czy tabletami. Zanim jednak ujrzymy nowy standard, minie sporo czasu. Najprawdopodobniej dopiero w okolicach 2018 roku, kiedy to Wi-Fi Alliance planuje rozpocząć certyfikację urządzeń wspierających Wi-Fi 802.11ah HaLow.

Źródło: GSMArena

Tagi

Robert Dunst

Miłośnik nowych technologii (szczególnie urządzeń mobilnych) i twórczości cyfrowej z naciskiem na komputerowe efekty specjalne. Gadżeciarz i fan elektronicznej rozrywki w wydaniu mniej oraz bardziej przenośnym. Obserwator świata telekomunikacji. Związany sentymentem z jednym z najbardziej kultowych telefonów w historii - Nokią 3310.

Powiązane Artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Sprawdź również

Close
Back to top button
Close