Wiadomość SMS ostrzeże o zagrożeniach pogodowych

sms alert 850x478

W sierpniu tego roku nasz kraj nawiedziły nawałnice, które przyczyniły się do śmierci kilku osób oraz zranienia kilkudziesięciu. Warto wiedzieć, że każdy z obywateli może otrzymywać wiadomości SMS z ostrzeżeniami o gwałtownych zmianach pogody, utrudnieniach drogowych oraz sytuacjach kryzysowych.

Są dwie możliwości skorzystania z powiadomień pogodowych za pośrednictwem wiadomości. Pierwsza to RSO, czyli Regionalny System Ostrzegania. Wystarczy mieć zainstalowaną dedykowaną aplikację na smartfonie, aby otrzymywać na bieżąco komunikaty tworzone przez Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego. Program jest dostępny na Androida, iOSa oraz Windowsa.

Jakie są główne zalety aplikacji?

  • bieżący dostęp do ostrzeżeń o sytuacjach nadzwyczajnych w całym kraju;
  • możliwość otrzymywania informacji: meteorologicznych, hydrologicznych, drogowych, ogólnych;
  • przegląd informacji o stanach wód w rzekach całej Polski;
  • dostęp do bazy wiedzy w postaci poradników postępowania w sytuacjach kryzysowych.

Kolejnym rozwiązaniem jest coraz popularniejszy wśród samorządów na terenie całego kraju system wysyłający wiadomości SMS w momencie wystąpienia niesprzyjającego zjawiska pogodowego, które może zagrozić życiu lub zdrowiu mieszkańców. Takie rozwiązanie obecnie stosują największe miasta: Kraków, Poznań, Warszawa czy Wrocław. Zjawiska pogodowe stale obserwuje IMGW, który ocenia zagrożenia meteorologiczne w trzy stopniowej skali i informacje przekazuje do Centrum Zarządzania Kryzysowego. Co ważne, z alertów SMS-owych można korzystać też w innych przypadkach, informowaniu o: awariach systemu ciepłowniczego, utrudnieniach w ruchu drogowym i komunikacji miejskiej związanych z wypadkami drogowymi lub imprezami masowymi.

SMS dzięki swojej niezawodności i uniwersalności to najszybsza i najbardziej skuteczna droga szybkiego informowania o zagrożeniach. Osoby, które chcą na bieżąco otrzymywać ważne komunikaty, nie muszą szukać ich na stronach internetowych czy ściągać aplikacji. Szczegółowe informacje mogą znaleźć na stronach internetowych samorządów – mówi Edyta Godziek, Marketing & PR Manager w platformie SerwerSMS.pl.

Source: Serwersms

Your opinion

What is your opinion on that?

I like
I have mixed feelings
I do not like
I have no opinion
100%
2 votes
0%
0 votes
0%
0 votes
0%
0 votes

Comments

Niczego nie przegapisz!

Zapisz się do newslettera TeleGuru i zawsze bądź na bieżąco z technologicznymi nowinkami.

Top