TeleGuru ma wszystkie oferty internetu w Twoim mieście Oszczędź do 50%. TeleGuru ma wszystkie oferty internetu w Twoim mieście Oszczędź do 50%.

Wielka Brytania dopuści do jazdy autonomiczne ciężarówki

Wielka Brytania dopuści do jazdy autonomiczne ciężarówki

Wielka Brytania planuje otworzyć swoje autostrady dla samoprowadzących ciężarówek w ramach planu przyspieszenia dostaw i zredukowania natężenia ruchu drogowego. Projekt ma ruszyć w tym roku.

Brytyjski kanclerz Skarbu – George Osborne – zamierza zatwierdzić dofinansowanie projektu autonomicznych pojazdów, dzięki któremu jeszcze w tym roku na drogach pojawią się specjalne konwoje składające się z 10 ciężarówek bez kierowców, które będą poruszać się w odległości kilku metrów od siebie. Według wstępnych raportów, do testów oddany zostanie odcinek autostrady M6 w pobliżu Carlisle. Jest to jedna z mniej ruchliwych części głównej sieci dróg Wielkiej Brytanii. Przewiduje się, że w projekcie wykorzystane zostaną autonomiczne ciężarówki Daimlera, który już wcześniej miał okazje sprawdzić Mercedesa-Benz Actros na niemieckiej autostradzie A8 i szykuje się do przeprowadzenia podobnych testów w Stanach Zjednoczonych. Dla rządu Wielkiej Brytanii jest to kolejny etap ku inteligentnym drogom. Jaguar Land Rover, Huawei oraz Vodafone nawiązały współpracę z wieloma brytyjskimi uniwersytetami w celu opracowania i rozwinięcia technologii z zakresu autonomicznych pojazdów, wliczając w to LTE, Wi-Fi, LTE-V, DSRC, a także kamery termowizyjne do monitorowania ruchu drogowego i wprowadzenia zmiennych ograniczeń prędkości.

Źródło: Engadget

Twoja opinia

Jaka jest Twoja opinia na ten temat?

Podoba mi się
Mam mieszane odczucia
Nie podoba mi się
Nie mam zdania
33.33%
1 głosy
0%
0 głosy
0%
0 głosy
66.67%
2 głosy

Komentarze

Niczego nie przegapisz!

Zapisz się do newslettera TeleGuru i zawsze bądź na bieżąco z technologicznymi nowinkami.

Top