Wiadomości

Wiemy już, dlaczego nowy flagowiec Xiaomi będzie nazywać się Mi 8 zamiast Mi 7

Schemat nazewnictwa flagowych modeli Xiaomi sugerowałby, że najnowszy topowy smartfon firmy będzie nosić nazwę Mi 7. Zamiast tego na rynku pojawi się jednak urządzenie o nazwie Mi 8. Xiaomi opublikowało post na chińskim portalu społecznościowym Weibo, z którego dowiadujemy się o kulisach tej decyzji.

Chiński gigant informuje, że „ósemka” wybrana została głównie dlatego, że najnowszy flagowiec ma przekroczyć wszelkie oczekiwania. Co ciekawe, Xiaomi wciąż nie potwierdziło obecności różnych przewidywanych funkcji. W Mi 8 spodziewamy się trójwymiarowego rozpoznawania twarzy na miarę Face ID od Apple’a oraz czytnika linii papilarnych wbudowanego w ekran. Kolejnym powodem zmiany numerowania flagowych urządzeń jest fakt, że w tym roku Xiaomi obchodzi swoje ósme urodziny. 8 to szczęśliwa liczba w chińskiej kulturze, więc premiera Xiaomi Mi 8 będzie ważnym jubileuszem dla firmy.

Xiaomi Mi 8 – specyfikacja

Flagowiec Xiaomi będzie wyposażony w 8-rdzeniowy układ Snapdragon 845 produkcji Qualcomma z 6 GB RAM-u. Ilość pamięci wewnętrznej to 128 GB. Ekran będzie mieć przekątną 6,2 cala, a na jego górnej krawędzi znajdzie się popularne ostatnio wśród różnych producentów „wcięcie”. Na tylnym panelu znajdziemy podwójny aparat. Całość działać będzie pod kontrolą Androida 8.1 z autorską nakładką MIUI. Smartfon ma zostać zaprezentowany za niecały tydzień – 31 maja. Sprzedaż urządzenia ruszy prawdopodobnie w czerwcu.

Source: Playfuldroid
Tagi

Powiązane Artykuły

Back to top button
Close