Wiadomości

Windows Phone 8.1 najpopularniejszą odsłoną „kafelkowego; systemu

Minęło zaledwie kilka miesięcy od premiery Windows Phone 8.1, a najnowsza wersja systemu Microsoftu bez problemu zagarnęła ponad połowę rynku wszystkich smartfonów korzystających z tej platformy.

AdDupex ujawnił swoje najnowsze dane statystyczne za miesiąc listopad. Zgodnie z raportem, na rynku smartfonów z systemem Microsoft Windows Phone wyraźnie dominuje wersja 8.1, która znajduje się w prawie 51% wszystkich urządzeń opartych na tej platformie. Jest to wzrost w porównaniu do października, w którym zanotowano wynik na poziomie około 47%.news-windowsphone-statystykaJak wyjaśnili analitycy z AdDuplex, raport został opracowany 24 listopada na podstawie danych zebranych z ponad pięciu tysięcy aplikacji korzystających z AdDupex SDK v2. Okazuje się, że Lumia 530 nadal pozostaje najpopularniejszym smartfonem z systemem Windows Phone, posiadając 26.3% udziału na tym rynku – jest to jednak spadek z 26.9% w październiku. W siłę rośnie za to Lumia 630, notując wzrost z 6.4% do 7.1% w skali miesiąca. Nokia (której dział dział mobilny należy obecnie do Microsoftu) w dalszym ciągu utrzymuje pozycję największego producenta smartfonów z Windows Phone, ale konkurencja zaczyna powoli dawać o sobie znać.

Jeśli chodzi o Stany Zjednoczone, Lumia 520 i 521 pozostają niezmiennie najlepiej sprzedającymi się smartfonami z systemem Microsoftu, stanowiąc odpowiednio 12 i 22 procent tego rynku. Model Lumia 635 osiąga coraz większą popularność, notując wzrost o 3% w porównaniu do poprzedniego miesiąca. Wysokie miejsce zajmuje także Lumia 630, która stanowi ponad 11% wszystkich smartfonów z Windows Phone w USA.news-windowsphoneInteresujące jest to, że w raporcie AdDuplex zawarto kilka nowych urządzeń opartych na platformie Microsoftu. Wśród nich jest m.in. niskobudżetowy smartfon z różnymi oznaczeniami (RM-1069, RM-1070, RM-1071), wyposażony w czterocalowy ekran o rozdzielczości 800 x 480 pikseli, najczęsciej spotykany w Azji. Kolejne urządzenie ma symbole RM-1072 oraz RM-1075 i zostało zaopatrzone w pięciocalowy wyświetlacz o rozdzielczości 720p. Produkt ten występował głównie na terenie Finlandii. Ostatnim ze sprzętów to phablet z 5.7 calowym ekranem, który pojawił się z oznaczeniami RM-1062, RM-1063, RM-1064 i RM-1065. Występował on w wielu miejscach, jak chociażby Finlandia, USA oraz Azja. Sugeruje się, że może to być następca modelu Lumia 1320.

Źródło: AdDuplex

Tagi

Robert Dunst

Miłośnik nowych technologii (szczególnie urządzeń mobilnych) i twórczości cyfrowej z naciskiem na komputerowe efekty specjalne. Gadżeciarz i fan elektronicznej rozrywki w wydaniu mniej oraz bardziej przenośnym. Obserwator świata telekomunikacji. Związany sentymentem z jednym z najbardziej kultowych telefonów w historii - Nokią 3310.

Powiązane Artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Sprawdź również

Close
Back to top button
Close